ایرانیها مقصد جدید پیدا کرده اند/ سفر 35 هزار گردشگر ایرانی به ارمنستان در 6 ماه اخیر

منابع ارمنستانی اعلام کردند در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۵ هزار ایرانی به این کشور سفر کرده اند که این رقم معادل ۷ درصد کل گردشگران وارد شده به ارمنستان بوده است.
به نقل از پایگاه خبری آرکا، مخاک آپرسیان، رئیس بخش گردشگری وزارت اقتصاد ارمنستان گفت، در نیمه نخست امسال، مجموعا 495 هزار و 967 گردشگر خارجی به ارمنستان سفر کردند که 17.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
براساس آمارها، در همین بازه زمانی حدود 474 هزار و 989 گردشگر ارمنی به کشورهای دیگر سفر کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14.8 درصد افزایش داشته است.
آپرسیان گفت: عوامل موثر در افزایش جذب گردشگر عبارتند از، همکاری موثر تمام بخش ها، محیط کسب و کار و سرمایه گذاری مساعد، دسترسی بهتر به ارمنستان در سطح بازار بین المللی گردشگری، رژیم اعطای روادید مناسب و به خصوص اتخاذ سیاست آسمان باز.
وی در ادامه گفت، توسعه زیرساخت ها، تنوع بخشی به محصولات گردشگری، شناساندن بهتر کشور در جهان و سطح بالای امنیت موجود در کشور نیز در افزایش جذب گردشگران موثر بوده است.
این مقام ارمنی گفت به دلیل ارائه بسته های جذاب نظیر جشنواره ها، گردشگری شهری و روستایی، ماجراجویی، کوهنوردی، گردش و غیره، میزان ورود گردشگران جوان (25 تا 36 سال) از 6 درصد در سال 2006 به 34 درصد رسیده است.
بر اساس این گزارش، حدود 44 درصد گردشگرانی که به ارمنستان سفر کرده اند از روسیه، 28 درصد از گرجستان، 12 تا 14 درصد از اتحادیه اروپا (آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسکاندیناوی) و 7 درصد(حدود 35 هزار نفر) از ایران بوده اند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا