توضیح‌ سخنگوی پلیس درباره‌ی «ویلای لواسان»

سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: پلیس در چارچوب قانون عمل می کند و تخلیه مکان توسط این نیرو بدون حکم قضایی خلاف قانون است.

به گزارش ایرنا از ناجا، سردار سعید منتظر المهدی گفت: این روزها بحث بر سر تخلیه مکانی در لواسان (که در اختیار رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح بوده است) بالا گرفته است؛ تعداد انگشت شماری از شخصیت های حقیقی و حقوقی در این باره اظهار نظر کرده اما همچون همیشه برخی کوتاه تر از دیوار پلیس، دیواری پیدا نکرده اند و باز هم هجمه هایشان نوازشگر تن این نیروی خدمتگزار شده است.

منتظر المهدی خاطر نشان کرد: مدعیان، مدعی هستند پلیس اهمال کاری نموده و اقدام به تخلیه ملک مورد نظر نکرده است؛ ادعایی که حتی ذره ای و اندکی واقعیت ندارد.

وی افزود: هنگامی که رئیس دادگستری تهران تاکید می کند، در خصوص موضوع فوق هیچ دستور قضائی صادر نشده و پرونده ای به دادگستری ارجاع داده نشده و به تازگی ساعت ۱۴:۳۰ عصر روز ۲۹ خرداد سال جاری (۶ روز پیش) پرونده ای به دادگستری رسیده و برای رسیدگی به آن تعیین وقت شده است؛ پس چگونه پلیس بایستی اقدام به تخلیه ملک مزبور می نمود؛ وقتی هنوز رأیی صادر، حکمی امضا نشده و ابلاغی به نیروی انتظامی صورت نگرفته است.

منتظرالمهدی اظهار داشت: پلیس در چارچوب قانون عمل می کند؛ چه در غیر این صورت خود در مظان اتهام قرار می گیرد؛ پلیس نمی تواند خارج از قوانین و مقررات تعیین شده دست به اقدامی بزند.

وی تصریح کرد: برای پلیس، قانون، قانون است، رئیس و مرئوس نمی شناسد؛ پلیس با کسی مماشات ندارد، وکیل و وزیر، مالک و مملوک و غیره برایش به یک اندازه قابل احترامند؛ پس اگر حکمی مبنی بر تخلیه مکانی به نیروی انتظامی ارجاع می شد، بی درنگ برحسب قانون، اقدام می کرد؛ پس برچسب زدن به سازمانی که عمل به وظیفه و احترام به قانون در اولویت برنامه هایش است دور از انصاف است و این وصله ها به پلیس نمی چسبد.

سخنگوی ناجا افزود: بگذریم که هوچی گری، مدعی شدن بی پایه و اساس از هر کسی بر می آید، هر گاه کسی بتواند بر پایه ادله و مدارک سخن بگوید هنر کرده است و حرفش بر دل و بر کرسی خواهد نشست، نه افرادی که غیر از جنجال گری و فرافکنی رسانه ای راهی در پیش ندارند و کاری نمی دانند.

سردار منتظرالمهدی گفت: آن قدر نیروی انتظامی بر خدمتگزاری خود برای این مردم که ولی نعمتان اصلی انقلاب و نظام هستند مطمئن است که نمی پذیرد کسی به قدمی، قلمی و یا لحنی این خدمتگزاری صادقانه را آلوده و در جامعه شبهه افکنی کند.

انتهاب پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن