خرید تور تابستان

پیاده‌روی مسی در جام جهانی!

ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیش‌تر این که در زمین بدود، پیاده‌روی کرد!

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، آن صدای ضبط شده هواداران آرژانتینی که تاکتیک خورخه سامپائولی برای جام جهانی  ۲۰۱۸ روسیه را فاش کرد را به یاد دارید؟ تاکتیک سرمربی آرژانتین ساده بود؛ توپ‌ها را به مسی برسانید. با این حال این استراتژی کار نکرد و آرژانتین دیشب (شنبه) در مرحله یک هشتم نهایی مغلوب فرانسه شد. هم تیمی‌های مسی در جریان چهار بازی گذشته دائما به دنبال ستاره تیم‌شان بودند. به همین خاطر مهاجم آلبی سلسته دومین بازیکنی بود که بیش‌ترین پاس را دریافت کرد. تنها خاویر ماسچرانو بالاتر از او قرار داشت. با این حال مسی مانند بارسلونا در آرژانتین تعیین کننده  نبود. او امید اول آلبی سلسته بود تا بازی خوبی در جام جهانی به نمایش بگذارد اما همه چیز بر خلاف انتظارات پیش رفت. شماره “۱۰” آرژانتین در جام جهانی یک گل به ثمر رساند، دو پاس گل داد، ۶ ضربه در چارچوب داشت، ۹۰ درصد پاس‌های او سالم بود و یک پنالتی‌ را مقابل ایسلند از دست داد.

مسی از لحاظ فیزیکی بازیکن خیلی قدرتمندی محسوب نمی‌شود. مهاجم آرژانتینی در بازی‌ها انرژی زیادی صرف نمی‌کند و اگر در ۹۰ ‌دقیقه بیش از هفت کیلومتر دوندگی داشته باشد، عجیب است. جام جهانی نیز از این قاعده مستثنی نبود. او در بازی تعیین کننده مقابل نیجریه در مرحله گروهی  توانست ۸.۵ کیلومتر بدود.

اگر آمار مسی در جزییات بررسی شود، متوجه می شویم ستاره آرژانتینی زمانی فعال بوده است که آلبی سلسته مالکیت توپ را در اختیار داشته است. در غیر این صورت مسی فعالیت کم‌تری داشته است.

مسی در مجموع ۳۱ کیلومتر دوید. با این حال ۱۳ کیلومتر (۵۸ درصد) سرعت مسی بین صفر تا هفت کیلومتر در ساعت بوده است یا راه رفته است. از هشت کیلومتر (۲۵ درصد) سرعت او هفت تا پانزده کیلومتر در ساعت بوده است. مسی تنها ۶۱۲ متر سرعتش بالای ۲۵ کیلومتر در ساعت بوده است. بهترین سرعت ستاره آرژانتینی به ۲۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد که این اتفاق در دیدار برابر فرانسه رخ داد.

آمار قابل توجه دیگر مسی در پاس‌ها است. ستاره آرژانتینی همیشه دوست دارد در مرکز زمین توپ‌ها را دریافت کند و از آن جا بازی خود را شروع و بازیکنان حریف را پشت سر بگذارد تا به محوطه جریمه برسد و گل بزند. با این حال در این جام جهانی تنها دو بار در محوطه جریمه پاس دریافت کرده است. یک بار این اتفاق مقابل ایسلند و یک بار برابر کرواسی رخ داد.

مسی یکی از بازیکنانی است که در جام جهانی بیش‌ترین شوت را به سمت دروازه‌ حریفان زده است. او ۱۸ بار به دنبال گلزنی بود. در دیدار نخست برابر ایسلند یازده ضربه زد. این آمار برابر کرواسی به یک رسید و مقابل نیجریه و فرانسه به ترتیب دو و سه ضربه زد. از ۱۸ ضربه‌ مسی تنها ۶ ضربه در چارچوب قرار داشت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا