اسامی گلزنان جام جهانی ۲۰۱۸: در جستجوی کفش طلایی

هری کین تا پایان روز سوم مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ در صدر جدول گلزنان جای دارد؛ جایگاه او با درخشش کیلیان ام‌باپه و نیمار در خطر قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، کورس تصاحب کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ با شروع هیجان انگیز کریستیانو رونالدو آغاز شد. او به همراه پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی به اروگوئه باخت تا کورس تصاحب کفش طلا را برای ادینسون کاوانی و لوئیز سوارز مهیا کند.

لیونل مسی در این تورنمنت با یک گل خداحافظی کرد. کیلیان ام‌‍‌باپه با دو گل در بازی مقابل آرزانتین مراحل حذف آرژانتین را فراهم کرد.

هری کین با هت تریک برابر پاناما به جدول رده پیدا کند و تا به امروز در صدر جدول گلزنان ایستاده است البته باید به این هم توجه کرد که تا پایان روز سوم مرحله حذفی ۱۰ گل به خودی ثبت شده که در نوع خودش جالب است!

نیمار با گلزنی در بازی مقابل مکزیک توسط فیرمینو و نیمار به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. نیمار در این دیدار دو گله شد تا بالاخره در حد مدعی ظاهر شود.

اسامی گلزنان برتر جام جهانی ۲۰۱۸ تا پایان روز دوم مرحله حذفی:

۵ گل

هری کین (انگلستان)

۴ گل
روملو لوکاکو (بلژیک)

کریستیانو رونالدو (پرتغال)

۳ گل‌

– دنیس چریشف (روسیه)
– دیگو کاستا (اسپانیا)
– آرتم ژیوبا (روسیه)
– ادینسون کاوانی (اروگوئه)
– کیلیان ام‌باپه (فرانسه)

 

 

۴٫ لوکا مودریچ (کرواسی) – ۲ گل
– کوتینیو (برزیل)
– احمد موسی (نیجریه)
– یدیناک (استرالیا)
– جان استونز (انگلستان)
– لوئیس سوارز (اروگوئه)
– گریزمان (فرانسه)
– آگوئرو (آرژانتین)
– یری مینا (کلمبیا)
– سون هیونگ مین (کره جنوبی)
– آندریاس گرانکویست (سوئد)
– تاکاشی اینوی (ژاپن)
– نیمار (برزیل)

 

۵٫ یوری گازینسکی (روسیه) – ۱ گل
– الکساندر گلوین (روسیه)
– خوزه گیمنز (اروگوئه)
– ناچو (اسپانیا)
– فینبوکسون (ایسلند)
– پولسن (دانمارک)
– کولاروف (صربستان)
– لوزانو (مکزیک)
– زوبر (سوئیس)
– دریس مرتنس (بلژیک)
– فرجانی ساسی (تونس)
– شینجی کاگاوا (ژاپن)
– خوان کوینتورو (کلمبیا)
– یویا اواساکو (ژاپن)
– امبایه نیانگ (سنگال)
– گژگوژ کریهوویاک (لهستان)
– میتروویچ (صربستان)
– ژاکا (سوئیس)
– شقیری (سوئیس)
– آنته ربیچ (کرواسی)
– ایوان راکیتیچ (کرواسی)
– کیلیان امباپه (فرانسه)
– کریستیان اریکسن (دانمارک)
– خاویر هرناندز (مکزیک)
– کارلوس ولا (مکزیک)
– اولا تویوونن (سوئد)
– مارکو رویس (آلمان)
– تونی کروس (آلمان)
– جسی لینگارد (انگلستان)
– فیلیپه بالوی (پاناما)
– سادیو مانه (سنگال)
– موسی واگوئه (سنگال)
– کیوسکه هوندا (ژاپن)
– رادامل فالکائو (کلمبیا)
– خوان کوادرادو (کلمبیا)
– ادینسون کاوانی (اروگوئه)
– خالد بوتیب (مراکش)
– ریکاردو کوارشما (پرتغال)
– ایسکو (اسپانیا)
– کریم انصاری فرد (ایران)
– آندره کاریلو (پرو)
– پائولو گوئررو (پرو)
– لیونل مسی (آرژانتین)
– ویکتور موزس (نیجریه)
– مارکوس روخو (آرژانتین)
– ایوان پریشیچ (کرواسی)
– گیلفی سیگوردسون (ایسلند)
– میلان بادلی (کرواسی)
– لودیگ آگوستینسون (سوئد)
– بلریم ژیمایلی (سوئیس)
– جوزپ درمیک (سوئیس)
– کندال واتسون (کاستاریکا)
– یان بدنارک (لهستان)
– عدنان یانوج (بلژیک)
– بن یوسف (تونس)
– وهبی خزری (تونس)
– بنجامین پاوارد (فرانسه)
– آنخل دیماریا (آرژانتین)
– گابریل مرکادو (آرژانتین)
– پپه (پرتغال)
– ماتیاس یورگنسن (دانمارک)
– ماریو مانزوکیچ (انگلیس)
– روبرتو فیرمینو (برزیل)
– جنکی هاراگوچی (ژاپن)
– یان فرتونگن (بلژیک)
– مروانه فلینی (بلژیک)
–   ناصر چادلی (بلژیک)

 

نیمار دو گله شد / بازگشت بی رحمانه بلژیک

در سومین روز مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فرمینو و نیمار برای برزیل گلزنی کردند تا مراحل حذف مکزیک را تکمیل کنند. دیگر بازی این روز پنج گل داشت. ژاپن با دو گل هاراگوچی و اینوی از بلژیک پیش افتاد و سپس با سه گل یان فرتونگن، مروانه فلینی و ناصر چادلی بازی را واگذار کرد.

 

ژیوبا، قهرمان روسیه در جام جهانی

گل به خودی ایگناشویچ در بازی برابر اسپانیا امیدهای میزبان را از بین برد تا دقیقه ۴۱ آرتم ژیوبا از روی نقطه پنالتی دروازه دخیا را گشود. نتیجه این دیدار تا پایان وقت‌های اضافه یک بر یک باقی ماند تا در ضربات پنالتی قهرمان جام جهانی در سال ۲۰۱۰ با نتیجه ۴ بر سه از روسیه شکست بخورد و از جام کنار برود.

در دومین مسابقه‌ای که شب یکشنبه برگزار شد یورگسن در دقیقه ۱ بازی دانمارک را پیش انداخت و سه دقیقه بعد ماریو مانزوکیچ بازی را به تساوی یک بر یک برساند؛ این دیدار مانند دیگر بازی امروز در پایان وقت‌های قانونی و اضافه برنده نداشت تا کروات‌ها در ضربات پنالتی با وجود درخشش کسپر اشمایکل با نتیجه سه بر دو راهی یک چهارم نهایی شوند.

کاوانی برای حذف پرتغال کافی بود

ادینسون کاوانی، مهاجم پاری سن ژرمن دو گل بازی که با نتیجه دو بر یک به سود اروگوئه مقابل پرتغال تمام شد را به ثمر رساند. او با ضربه سر و ضربه با پای راست دو گل دیدنی را وارد دروازه روی پاتریسیو کرد. پپه هم تک گل شاگردان فرناندو سانتوس را وارد دروازه اروگوئه کرد.

فرانسه حکم اخراج آرژانتین را صادر کرد

کیلیان ام‌باپه پس از پله به دومین بازیکنی تبدیل شد که در مرحله حذفی دو بار گلزنی می‌کند و همچنین در برتری ۴ بر سه برابر آرژانتین نقش مهمی داشت. بنجامین پاوارد و آنتوان گریزمان دیگر گلزنان خروس‌ها بودند. آنخل دیماریا، مرکادو و سرخیو آگوئرو هم آخرین گلزنان آلبی سلسته در این جام بودند.

عدنان یانوج، افتخار رئال سوسیه داد

گلزنی یانوج در دقیقه ۵۱ بازی مقابل انگلیس ، بلژیک را به عنوان سرگروه راهی دور بعدی کرد. در دیگر بازی شب پنج شنبه تونس دو بر یک پاناما را شکست داد و در رده سوم ایستاد. پس از گلزنی یاسین مریاه در دقایق ۵۱ و ۶۶ این بن یوسف و وهبی خزری بودند که برتر تونس را رقم زدند.

یری مینا جواز صعود صادر کرد

کلمبیا در آخرین بازی مرحله گروهی خود برابر سنگال در حالیکه خامس رودریگز، برترین گلزن جام جهانی ۲۰۱۴، را به دلیل مصدومیت از دست داده بود و شانس صعودش به دور بعدی کم رنگ می‌شد، توسط یری مینا با ضربه سر در دقیقه ۷۴ به گل رسید و با همین نتیجه به برتری دست پیدا کرد. لهستان در دیگر بازی این گروه با یک گل یان بدنارک ژاپن را از پیش رو برداشت.

پائولینیو و تیاگو به گلزنان سامبا ملحق شدند

برزیل که صعودش به جمع ۱۶ تیم برتر جام تقریبا مشخص شده بود بازی آسانی مقابل صربستان داشت. پائولینیو و تیاگو سیلوا در این دیدار برابر پسران سامبا گلزنی کردند. در دیگر دیدار گروه E تقابل سوئیس با کاستاریکا با به اشتراک گذاری چهار گل، اولین گل و امتیاز را برای یاران کیلور ناواس به همراه داشت. پس از گلزنی بلیرم دزیمل این کندال واتسون بود که حساب کار را برای کاستاریکا به تساوی کشاند تا ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی حداقل یک گل به ثمر رسانده باشند. جوزپ دریمیک و یان سومر دیگر گلزنان این دیدار بودند.

سوئد و کره جنوبی پنج گل به جام اضافه کردند

سه گل (آگوستینسون، گرانگویست و یک گل به خودی) مقابل مکزیک، جواز صعود سوئد به دور بعدی را صادر کرد. تیم کره هم با دو گل یون گونگ کیم و هیونگ مین سون تاریخ سازی کرد و آلمان‌ها را از جام جهانی کنار گذاشت.

بالاخره موتور مسی روشن شد

در نبرد حساس آرژانتین برابر نیجریه در گروه D برای تعیین تکلیف آلبی سلسته، لیونل مسی آرژانتین را پیش انداخت؛ در نیمه دوم موزس با ضربه پنالتی تساوی رقم زد و روخو در دقیقه ۸۱ برتری یاران مسی را ثبت کرد.

در دیگر بازی این گروه هم کرواسی با نتیجه مشابه آرژانتین، ایسلند را از پیش رو برداشت. پریشیچ و بادلی برای کرواسی و سیگوردسون از ایسلند گلزنان این دیدار بودند.

خشکسالی طولانی پرو پایان یافت

برتری پرو در آخرین بازی مرحله گروهی خود مقابل استرالیا نکته عجیبی داشت. آندره کاریلو ۲۷ ساله موفق شد اولین گل در این دیدار را در حالی به ثمر برساند که از آخرین گلزنی آنها در جام جهانی ۱۳,۱۵۲ روز می‌گذشت. آخرین باری که آنها موفق به گشودن دروازه حریف در این تورنمنت شدند مربوط به شکست ۵ بر یک برابر لهستان در ژوئن سال ۱۹۸۲ بود. دیگر گل پرو را هم گوئررو، کاپیتان پرو در نیمه دوم به ثمر رسانده بود.

شانس بزرگ رونالدو توسط بیرانوند از بین رفت

کریستیانو رونالدو در دقیقه ۵۲ دیدار برابر ایران که با نتیجه یک بر یک به پایان رسید یک ضربه پنالتی برای رسیدن به هری کین و صدر جدول گلزنان تورنمنت فاصله داشت که علیرضا بیرانوند او را ناکام گذاشت. تک گل پرتغال در این دیدار با ضربه دیدنی کوارشما وارد دروازه ایران شد و شاگردان کی روش هم در نیمه دوم از روی ضربه پنالتی توسط کریم انصاری فرد نتیجه بازی را به تساوی کشاندند.

در دیگر بازی گروه B اسپانیا مقابل مراکش قرار گرفت. خالد بوتیب ابتدا مراکش را با اشتباه خط دفاعی اسپانیا پیش انداخت. پنج دقیقه پس از این گل آندرس اینیستا روی حرکتی دیدنی درون محوطه جریمه به ایسکو پاس داد و او بازی را به تساوی کشاند. دقیقه ۸۱ النصیری با ضربه سری دقیق دروازه اسپانیا را گشود تا مراکشی‌ها که در دقیقه ۴۷ با برخورد توپ به دست پیکه به پنالتی نرسیده بودند اینگونه به برتری نزدیک باشند اما آسپاس در دقیقه ۱+۹۰ حساب کار را به تساوی کشاند تا این بازی جنجالی برنده نداشته باشد.

مدعی شدن کین ۱۱ روز زمان برد

فیلیپه فلوی تنها گل پاناما در دیدار یکطرفه از سوی انگلیس را به ثمر رساند و تبدیل به اولین و مسن‌ترین بازیکن گلزن کشورش در جام جهانی شد. هت تریک هری کین در این دیدار او را به صدر جدول گلزنان جام ۲۰۱۸ سوق داد تا روملو لوکاکو و کریستیانو رونالدو پشت سر او بایستند. به غیر از کین، جان استونز و جسی لینگارد گلزنان سه شیرها بودند.

در گروه H هم دو دیدار برگزار شد و سادیو مانه اولین گل خودش در این رقابت‌ها را وارد دروازه ژاپن کرد. در بازی سنگال برابر ژاپن که به تساوی دو بر دو انجامید برای نماینده آفریقا موسی واگوئه و برای چشم بادامی‌ها هم تاکاشی اینوی و کیوسکه هوندا به نام گلزن معرفی شدند.

در بازی دیگر این گروه رادمائل فالکائو، خوان کوادرادو و یری مینا هم گلزنی کردند تا کلمبیا به برتری ۳ بر صفر مقابل لهستان دست پیدا کند.

ولا و چیچاریتو برای مکزیک گلزنی کردند؛ کروس آلمان را نجات داد

کارلوس ولا و خاویر چیچاریتو دلایل اصلی برتری مکزیک مقابل کره جنوبی بودند اگرچه در دقایقی پایانی بازی سون هیونگ-مین برای چشم بادامی‌ها گلزنی کرد. مکزیک با این پیروزی ۶ امتیازی شد و یک قدم با صعود به دور بعدی فاصله دارد.

بعد از این دیدار نوبت رویارویی آلمان و سوئد بود. اولا تویوونن در نیمه اول سوئد را با یک گل زیبا به نویر پیش انداخت و مارکو رویس در اوایل نیمه دوم حساب کار را به تساوی رساند تا اینکه ضربه ایستگاهی بی نظیر تونس کروس در دقیقه ۹۵ ژرمن‌ها را با توجه به شکست در بازی قبلی برابر مکزیک از ناکامی در مرحله گروهی نجات داد.

دبل لوکاکو و هازارد، امضای پای جواز صعود بلژیک

مردان روبرتو مارتینز با برتری در بازی شنبه شب مقابل تونس با نتیجه ۵ بر دو که دومین برتری آنها در مرحله گروهی بود، جواز صعود از گروه G را کسب کردند. ادن هازارد و روملو لوکاکو پیش از گلزنی دایلان برون برای تونس، برای بلژیک گل زدند. دوباره این لوکاکو بود که اختلاف را زیاد کرد و به دنبال آن هازارد هم دومین گل خود در این بازی را وارد دروازه تونس کرد. میشی باتشوایی حساب کار را پنج بر یک کرده بود پیش از این وهبی خزری در دقایق اضافه دومین گل تونس را وارد دروازه بلژیک کند. این درخشش لوکاکو او

میتروویچ صرب‌ها را امیدوار کرد اما شقیری و ژاکا ناامید نشدند

میتروویچ با ضربه سر دقیقه چهار بازی صربستان مقابل سوئیس تیمش را پیش انداخت و نیمه اول هم با این نتیجه به پایان رسید اما الکساندر ژاکا، هافبک آرسنال دقیقه ۵۱ با شوتی که رسانه‌های اروپایی آن را “موشک مهارنشدنی” نامیدند بازی را به تساوی کشاند؛ امید بازیکنان سوئیس به سرعت شقیری زنده مانده بود که این بازیکن در دقایق پایان با یک فرار و ضربه دقیق سه امتیاز ارزشمند را فراهم کرد.

موسی، پرِ پرواز عقاب‌ها مقابل ایسلند

پس از یک نیمه خسته کننده، نیجریه بازی دیدنی برابر ایسلند آغاز کرد. تنها سه دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که احمد موسی کنترل بی نقصی روی سانتر موسس داشت و با یک ضربه اولین گل خودش و نیجریه را در بازی برابر وایکینگ‌ها ثبت کرد. ۱۵ دقیقه زمان به پایان بازی باقی مانده بود که دوباره موسی با اعتماد به نفس بالا مدافع پیش روی خود و دروازه بان را کنار زد تا با یک ضربه دومین بار در جام بیست  یکم گلزنی کند.

درخشش نیمار و کوتینیو در وقت‌های اضافه

پسران سامبا انتظار سختی کشیدند تا کیلور ناواس را تسلیم کنند. در اولین لحظات وقت‌های اضافه بازی برزیل مقابل کاستاریکا کوتینیو وارد محوطه جریمه شد و با یک ضربه توپ را از بین پاهای سنگربان رئال مادرید عبور داد تا قفل دروازه کاستاریکا شکسته شود. چند دقیقه بعد این نیمار بود که با وجود مصدومیت روی پاس داگلاس کاستا دومین گل برزیل را وارد دروازه حریف کرد.

دیگو کاستا هم به صف رقبای کفش طلایی اضافه شد

تنها چهار دقیقه برای رونالدو کافی بود که دروازه مراکش را باز کند و با همین گل شیرهای اطلس را از رقابت‌ها حذف کند. در دیگر دیدار گروه B دیگو کاستا سومین گلش در جام جهانی را در ورزشگاه کازان در بازی برابر ایران به ثمر رساند. در این بین اروگوئه هم با تک گل لوئیز سوارز در صدمین بازی ملی ستاره بارسلونا پس از روسیه از گروه A به دور بعدی راه پیدا کرد.

رقیب رونالدو پیدا شد

پس از پایان رقابت‌های دور گروهی جام جهانی در هفته اول کریستیانو رونالدو به واسطه هت تریک برابر اسپانیا در صدر جدول گلزنان جای گرفته بود. با این حال با آغاز هفته دوم مسابقات در بازی که با نتیجه سه بر یک به سود روسیه مقابل مصر به پایان رسید، دنیس چریشف گلزنی کرد تا به علاوه دو گل در مسابقه افتتاحیه مقابل عربستان با سه گل در کنار رونالدو تا پایان روز ششم در صدر جای داشته باشد.

نیانگ برتری سنگال را رقم زد

امبایه نیانگ بازیکن فرصت طلبی است که از ناهماهنگی بین دروازه بان و مدافعان لهستان استفاده کرد و نتیجه بازی مقابل یاران لواندوفسکی را در گروه H به دو بر صفر تغییر داد. تیاگو سیونک در نیمه اول سنگال را برنده به رختکن فرستاده بود. تک گل لهستان را هم درقیقه ۸۶ گژگوژ کریهوویاک به ثمر رساند.

هِد اوساکو ژاپن را نجات داد

سه بازیکن از دیدار ژاپن مقابل کلمبیا که اولین دیدار در گروه G بود به جدول گلزنان راه پیدا کردند. شینجی در دقایق ابتدایی بازی روی ضربه پنالتی که با اخراج سانچز به دست آمده بود ژاپن را پیش انداخت اما نیمه اول با ضربه زیرکانه کوینترو با تساوی به پایان رسید. در نیمه دوم اوساکا روی خروج ناموفق اوسپینا از فرصت استفاده کرد و با ضربه سر سامورایی‌ها را به برتری رساند.

پیروزی انگلیس با درخشش کاپیتان هری کین انگلیس

کین در روز برتری سه شیرها با نتیجه دو بر یک برابر تونس در ورزشگاه ولگوگراد قهرمان تیمش بود وقتی که هر دو گل را به ثمر رساند. مهاجم تاتنهام در نیمه اول روی ریباند ضربه استونز گلزنی کرد و پس از پنالتی که واکر به تونس داد و موجب شد ساسی گلزنی کند، در دقایق پایانی بازی با ضربه سر تیمش را نجات داد.

لوکاکو پاناما را هدف قرار داد

روملو لوکاکو، مرد اصلی خط حمله بلژیک در دیدار آغزین گروه G دو مرتبه دروازه پاناما را باز کرد و از ارکان اصلی برتری تیمش بود. مهاجم منچستریونایتد پس از گل زیبای مرتنس روی سانتر کوین دی بروین دروازه پاناما را گشود و در دقیقه ۷۵ هم حساب کار را سه بر صفر کرد.

گلزنی گراندکوئیست به کمک VAR

کاپیتان تیم ملی سوئد در دقیقه ۶۴ دیدار مقابل کره جنوبی در محوطه جریمه حریف سرنگون شد که ابتدا داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد اما با استفاده از کمک داور ویدئویی او از روی ضربه پنالتی به جدول گلزنان راه پیدا کرد.

زوبر شب رویایی کوتینیو را خراب کرد

تنها ۱۹ دقیقه پس از دیدار برزیل مقابل سوئیس مهاجم بارسلونا، کوتینیو، دروازه سرخپوشان را گشود. مهاجم جوان نیمه اول را با ضربه بی نظیر پای راستش به پایان برد اما دقیقه ۵۰ این زوبر بود که با ضربه سر دروازه آلیسون را گشود و با تساوی یک بر یک شب رویایی کوتینیو و سلسائو را خراب کرد.

کولاروف تفاوت را برای صربستان رقم زد

صربستان در ورزشگاه سامارا با گل زیبای الکساندر کولاروف از روی ضربه ایستگاهی در نخستین دیدار گروه E از سد کاستاریکا گذشت و با سه امتیاز شیرین این ورزشگاه را ترک کرد. در همین حال تیم مکزیک موفق شد با نتیجه باورنکردنی یک بر صفر روی گل زیبای لوزانو، مهاجم آیندهوون هلند، یاران نویر را از پیش رو بردارد.

خبر بد برای پوگبا

گل دوم فرانسه به استرالیا که بر اثر شوت پوگبا به ثمر رسیده بود با نظر کارشناسان فیفا طی برخوردی که با بازیکن حریف در مسیر رسیدن به دروازه داشته، به نام عزیز بهیچ ثبت شد. او بدین ترتیب از جدول گلزنان کنار رفت.

فرصت مسی برای ورود به جدول گلزنان از بین رفت

لیونل مسی از ضربه پنالتی در دیدار مقابل ایسلند استفاده نکرد و تک گل آلبی سلسته را کون آگوئرو به ثمر رساند. تنها چهار دقیقه پس از به گل رسیدن آرژانتین توسط مهاجم منچسترسیتی، این بازیکن سابق رئال سوسیه داد، آلفرد فینبوکسون بود که برای ایسلند گلزنی کرد.

همچنین در بازی پرو مقابل دانمارک یوسف پولسن اولین گل خود در جام جهانی را، در پیروزی ۱-۰ برابر دانمارک به دست آورد. در دیدار کرواسی مقابل نیجریه هم این لوکا مودریچ بود که روی ضربه پنالتی پس از برخورد مدافع نیجریه با ماریو مانزوکیچ به گل دست یافت. دیگر گل آنها توسط مدافع حریف به ثمر رسیده بود.

گلزنی گریزمان و پوگبا برای فرانسه

آنتوان گریزمان و پل پوگبا در بازی افتتاحیه گروه C نتیجه بازی فرانسه مقابل استرالیا دو بر یک کردند و گل گریزمان روی اولین استفاده از کمک داور ویدئویی به ثمر رسید؛ این بازیکن با بررسی فیلم خطا درون محوطه جریمه صاحب یک ضربه پنالتی شد. گلزنی پوگبا هم به VAR مربوط شد؛ هافبک منچستریونایتد با استفاده از این فناوری موفق شد یک ضربه پنالتی کسب کند. تک گل استرالیا توسط مایل جدیناک ۳۳ ساله وارد دروازه خروس‌ها شد.

استارت رونالدو با هت تریک

کریستیانو رونالدو در دیدار برابر اسپانیا سه بار گلزنی کرد. مهاجم رئال مادرید دقیقه چهار با یک پنالتی دروازه اسپانیا را گشود و پیش از این که نیمه اول تمام شود حساب کار را با اشتباه داوید دخیا دو بر یک به سود پرتغال کرد. تلاش‌های او پایان نداشت تا چند دقیقه مانده به پایان بازی از روی ضربه ایستگاهی نتیجه کار را سه بر سه تمام کند.

دیگو کاستا هم نمایش خوبی داشت. او دو بار حساب کار را به تساوی رساند و یک مرتبه هم ناچو برای اسپانیا گلزنی کرد.

خیمنز، اولین گلزن اروگوئه در روسیه

خوزه خیمنز که به تازگی قراردادی با اتلتیکو مادرید امضا کرده با ضربه سر دروازه مصر را باز کرد و با نتیجه یک بر صفر مصر را شکست داد. البته ادینسون کاوانی بسیار ناراحت خواهد بود چرا که ضربه پرقدرت او به تیرک دروازه مصر برخورد کرد و توپ سرگردان با ضربه سر به تور دروازه حریف چسبید.

ناگفته نماند تیم ایران هم با یک گل تیم مراکش را از پیش رو برداشت اما تغییری در جدول گلزنان ایجاد نشد زیرا عزیز بوهدوز با یک گل به خودی مردان کارلوس کی روش را برنده به رختکن فرستاد.

چریشف به افتتاحیه جلوه داد

یوری گازینسکی به اولین گلزن جام جهانی روسیه تبدیل شد؛ پس از اینکه تنها ۱۲ دقیقه از دیدار بین روسیه و عربستان در افتتاحیه گذشته بود. اما این دنیس چریشف بود که عنوان ستاره زمین را یدک کشید. او گل دوم روسیه را با یک حرکت زیبا به ثمر رساند و دقیقه ۹۰ هم زیباترین صحنه بازی افتتاحیه را رقم زد. پیش از او در دقیقه ۷۱ آرتم دزوبا گلزنی کرد بود و در پایان هم گولوین با یک ضربه بی نظیر پنجمین گل میزبان برابر عربستان سعودی را به ثمر رساند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن