مایلی کهن: در آن دنیا یقه رویانیان را می‌گیرم

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران،‌ گفت: قرارداد کی‌روش امضاء نشده سیاه‌نمایی آغاز شد، او از بدو تولدش عاشق ایران بوده است.
به گزارش فارس، کارلوس کی‌روش روز گذشته با علی کفاشیان جلسه گذاشت و به توافق نهایی رسید و تا سال 2018 سرمربی تیم ملی  ایران باقیماند این در حالی است که برخی از اهالی فوتبال به ویژه برخی مربیان ایرانی نسبت به عملکرد کی‌روش در جام جهانی انتقادهایی داشتند. یکی از این مربیان محمد مایلی‌کهن است، گفت‌وگوی فارس با او را در زیر می‌خوانیم:
فارس: ظاهراً قرار است قرارداد کی‌روش روز یکشنبه امضاء شود نظر شما در این مورد چیست؟
من نظرم را قبلاً گفته‌ام به هر حال به کفاشیان و تاج و همه آقایانی که در این قرارداد نقش داشتند تبریک می‌گویم. کی‌روش بعد از جلسه با کفاشیان گفت که این قرارداد یک سر برد بوده و او باخته و کفاشیان برده است. ظاهراً کی‌روش از بدو تولدش عاشق ایران بوده است و به خاطر ایران این باخت تحقیرآمیز را پذیرفته، این همه سیاه‌نمایی جای تأسف دارد. کی‌روش گفته این قرارداد یک سر برد بوده آخر چقدر سیاه‌نمایی؟!
فارس: شما هم میِ‌توانید به جای اینکه این همه حرص و جوش بخورید و به جای روشنگری کارتان را پیش ببرید، از این مسئله ناراحت نیستید که اینگونه رفتار می‌کنید؟
نه ناراحت نیستم، من می‌توانستم سکوت کنم و اکنون به میلیارد بگویم پول خورد. من هم مثل خیلی از آقایان در این کشور بوده‌ام و راه درست و نادرست را می‌دانم اما حداقل وظیفه‌ام را در قبال افراد جامعه انجام می‌دهم من اعتقاد دارم در این کشور استعداد موج می‌زند نه فقط در فوتبال که در همه عرصه‌ها پر از استعداد هستیم، متأسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و ناکارآمد اینگونه شده‌ایم. در همین فوتبال ببینید اکنون میلاد فخر‌الدینی،‌امید ابراهیمی و پیام صادقیان‌ها را داریم. کاری به اشتباهات صادقیان در زمین ندارم ما بازیکنان مستعد زیاد داریم عبدالله کرمی،‌هادی عقیلی، مهدی رحمتی اما جالب است که در بین 4 تیم در جام جهانی چهارم می‌شویم و جشن گرفته‌ایم و سپس سیاه‌نمایی آغاز می‌شود حتی قبل از امضای قرارداد. آنقدر این وضعیت ادامه دارد که حتی رئیس‌جمهور بعد از شکست پیام می‌دهند جایی خواندم که نوشته بودند، شما دیگر چه مردمی هستید تیم ملی‌تان می‌بازد به خیابان می‌ریزید. نه اینگونه نیست، سیاه‌نمایی‌ها آغاز شده، کی‌روش جزو 10 مربی گران جهان است آن وقت می‌گویند ما پول نداریم.
فارس: یعنی کی‌روش در این قرارداد شرایط خوبی دارد؟
او از بدو تولدش عاشق ایران بوده و تمام قراردادهایش را به خاطر ایران رد کرده است. البته می‌دانید که کی‌روش به خاطر اینکه 100هزار دلار از آلشپورت بگیرد پیراهن این تیم را نپوشید و همه چیز آن عیب داشت و بازیکنان هم به طور خودجوش از این مارک ایراد می گرفتند اما پس از دریافت پول همه چیز خوب شد و بازیکنان هم به طور خودجوش آن را تأئید کردند.
فارس: پرسپولیس در جدول لیگ برتر یازدهم است. نظر شما در مورد این باشگاه چیست؟
زمانی که رویانیان مدیرعامل باشگاه بود پیش من واسطه فرستاد و من هم پیش رویانیان رفتم و حرف‌هایم را به او گفتم البته به خاطر واسطه‌ای که فرستاده بود من پیش رویانیان رفتم نه اینکه خودم بخواهم این کار را بکنم و حرف‌هایم را در مورد پرسپولیس به او زدم. آقای رویانیان اگر دنیای دیگری وجود داشته باشد مطمئن باشید که یقه شما را در آن دنیا می‌گیرم اگر هم وجود نداشته که هیچ.
فارس: برخی از پیشکسوتان پرسپولیس مثل کلانی می‌گویند که نمی‌خواهند این باشگاه سامان بگیرد و از بین برود. نظر شما چیست؟‌
من در گذشته گفتم که آقایان آمده‌اند تا پرسپولیس را نابود کنند. وقتی تیم می‌برد همه چیز خوب است اما وقتی تیم می‌بازد همه چیز عیب پیدا می‌کند جز مسائل فنی! آنطور که من اطلاع دارم اسپانسر تا کنون 14-15میلیارد تومان پول به باشگاه داده است، بعد چگونه است که آقایان می‌گویند اگر بخواهم حرف بزنم یک کتاب باید بنویسم.
فارس: مشکل پرسپولیس به نظر شما چیست؟
مشکل پرسپولیس بعد از انقلاب این بوده که در این باشگاه در روی پاشنه تک افراد مخصوص می‌چرخیده است الآن هم همین وضع است شما بهتر از من می‌دانید، پرسپولیس ساختار ندارد و ظاهراً فقط باید به آن پول تزریق کنیم و کسی هم سؤال و جوابی نپرسد. مشکل پرسپولیس این است حالا چه خصوصی شود چه عمومی باشگاه باید چارت داشته باشد و وظایف مشخص باشد و افراد باید در مواقع لزوم خودشان پاسخگو باشند اما اکنون در مواقع خاص همه چیز عیب دارد جز خودشان با این شرایط حتی اگر بانک مرکزی هم پشتوانه پرسپولیس باشد و بهترین بازیکنان دنیا را هم بیاوریم آش همان و کاسه همان است.
فارس: به رأی محکومیت دادگاه در مورد شکایت دایی اعتراض نخواهید کرد؟
من گفتم تا حالا به فکر اعتراض نبودم و سعی هم می‌کنم اعتراض نکنم اما نگفتم که 100درصد به این رأی اعتراض نمی‌کنم.
انتهای پیام

کلیک کنید
دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا