ضمن تکریم فرجی دانا؛ پیگیری بورسیه‏ ها حتی با تغییر ۱۰ وزیر

اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در مراسم تکریم رضا فرجی دانا وزیرسابق علوم و معارفه نجفی به عنوان سرپرست این وزارتخانه افزود: علم کشور همواره از رانت و فساد به دور بوده و هیچ گاه در دانشگاه ها سخنی از این مسایل نبوده است.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا وی با بیان این که همه مردم و مسئولین از سهمیه ای که به برخی از گروه ها داده شده استقبال کرده اند، گفت: ۲۴۰ هزار نفر در آزمون دوره دکتری شرکت می کنند و ۱۲ هزار نفر از آنها در این دوره پذیرش می شوند؛ چرا باید بورسیه ای که از ابتدا معلوم است در داخل تحصیل کند؟ کسانی که حداقل ها را نیز ندارند جانمایی شده و عضو هیات علمی شوند و دولت هزینه تحصیل آنها را پرداخت کند.
معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: نجابت فرجی دانا و همکارانش باعث شد تا بسیاری از مسایل را در جلسه استیضاح نگوید ولی حتما این دولت موضوع بورسیه های غیرقانونی را پیگیری می کند حتی اگر ۱۰ وزیر علوم تغییر کند.
در مراسم تکریم فرجی دانا و معرفی محمدعلی نجفی علاوه بر معاون اول رییس جمهوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشک ، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار رییس جمهوری در امور اقلیت ها و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، معاونین ، مشاورین و مدیران کل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از روسای دانشگاه های مهم کشور حضور داشتند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن