انگلیسی‌ها خطاب به ترامپ: چطور جرات می‌کنی…

/ واکنش یک روزنامه‌ انگلیسی به نشستن ترامپ بر صندلی چرچیل /

روزنامه‌ی انگلیسی «daily mirror»، با انتشار عکسی از دونالد ترامپ که بر روی صندلی وینستون چرچیل نشسته است، نوشت: چطور جرات می‌کنی…

در این گزارش با اشاره به انتقاد منتقدان رشته خطاهای دیپلماتیک ترامپ نوشته شده است که منتقدین نشستن ترامپ بر صندلی چرچیل را نامناسب دانسته‌اند.

همچنین در این گزارش با آوردن انتقادات دیگر به این عمل ترامپ، به اظهار نظرهای برخی دیگر اشاره شده است که «ترامپ نه تنها بدترین رییس جمهور در تاریخ ایالات متحده است بلکه اصلا قابل قیاس با رهبری نیست که در تاریک ترین ساعات جنگ ما را نجات داد.»

trump

وینستون چرچیل، نویسنده و سیاست‌مدار نگلیسی که در میان عامه‌ی مردم به عنوان نمادی از نیرنگ و زیرکی شناخته می‌شود، او در می ۱۹۴۰، پس از نویل چمبرلن به نخست‌وزیری و وزارت دفاع انگلستان رسید، چرچیلدر زمان رسیدن به نخست وزیری ۶۷ ساله بود. در طول جنگ جهانی دوم نیز نخست وزیری بریتانیا در دست چرچیل بود و او در این دوران به تقویت و گسترش روابط با با رییس‌جمهور آمریکا، فرانکلین روزولت پرداخت.

چرچیل قدرت را در انتخابات بعد از جنگ از دست داد اما دوباره در سال ۱۹۵۱ به‌عنوان نخست‌وزیر انتخاب شد و در سال ۱۹۵۵ برکنار شد. با این حال تا اواخر عمر عضو پارلمان بریتانیا باقی ماند؛ از گرایش‌های سیاسی او می‌توان به مخالفت او با اعطای استقلال به هند اشاره کرد. چرچیل در دنیای سیاست بریتانیا نقش بزرگی به عهده داشت، چراکه نقش و دخالت سلطنت را در سیاست بریتانیا به تدریج تقلیل داد و تأثیرات این عملکرد از دوران ملکه ویکتوریا تا ملکه الیزابت دوم به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن