تنها راه نجات مهران مدیری و احسان علیخانی

محسن حدادی  درباره‌ی پرونده‌ی موسسه ثامن‌الحجج و مطرح شدن نام مهران مدیری و احسان علیخانی در خبرآنلاین نوشت:

«دوران بیانیه و طرح شکایت و حضور در برنامه زنده، تمام شد؛ صداوسیما حالا راهی جز بیان شفاف رابطه‌اش با «ثامن الحجج» ندارد!
ماجرای عجیب ولی باورکردنی موسسه مالی ثامن الحجج که قرار بوده تنها در یک شهر دور افتاده فعالیت داشته باشد و به لطف رسانه ملی، از شعبه ای در سبزوار (مجوز اصلی) ناگهان صاحب ۴۸۰ شعبه در کشور می‌شود و در مسیر این رشد و شکوفایی(!) سبیل همه نوع آدمی را هم چرب می‌کند؛ به جاهای خوبی رسیده است؛ از جمله شفافیت در پرداخت‌های میلیاردی به صورت هدیه و یا وام با سود ۳ تا ۴درصد!

حالا نام مخفف دو مجری در یک گزارش مستند به دادگاه بر سر زبان ها افتاده و ناگهان دو مجری مشهور، خودشان اعلام می‌کنند که این دو نفر ما هستیم ولی هدیه گیرنده و وام پس نداده، ما نیستیم!

راه نجات این دو مجری و احتمالا آقازاده‌ها و سیاسیون و مذهبیونی که در آینده پایشان به پرونده کثیف این موسسه و برخی دیگر موسسات باز خواهد شد، چیست؟

شفافیت

در یک کلام باید جدول کامل پرداخت‌های متنوع این موسسه و علت پرداخت‌ها در کنار نوع وثایق و تضامین منتشرشود. صداوسیما هم که متهم مفقود این پرونده مکنده بیت المال است، باید تکلیف خودش را با این فهرست‌ها مشخص کند. دوران اجرای شوی تلویزیونی و سکوت خبری و دعوت از مجریان برای دفاع از خود و…تمام شده؛ مدیریت صداوسیما امروز باید با شجاعت متن کامل تمام قراردادهای این موسسه با شبکه ها و برنامه های مختلف صداوسیما را منتشرکند. حتی قراردادهای بازرگانی تا مشخص شود چه کسی “کارش” را انجام داده و چه کسی “بارش” را بسته!

دولت جمهوری اسلامی ایران به خاطر همین موسسه و موسسات سفارش شده، از پول نفت کشور که سهم ۸۰ میلیون ایرانی و آینده آنهاست، حدود ۱۱هزار و ۵۰۰میلیارد تومان، برداشت کرده تا بدهی این موسسه و سایر برادران و خواهرانش را بدهد که البته اشتباه بوده که بماند.

حالا اما نوبت حسابرسی است؛ چه مجری تلویزیون باشد چه مدیر شبکه و چه شخص رئیس سازمان صداوسیما که گفت:

کفاره‌ی شراب خوری‌های بی‌حساب
هشیار در میانه‌ی مستان نشستن است

و این تازه ابتدای داستان است؛ بعد از این فهرست‌ها باید مشخص شود که این موسسه به چه اشخاصی و بابت چه کاری وام میلیاردی بدون سود و بلاعوض اعطا کرده است!

راستی حاج آقای علم الهدی در خصوص این مفاسد ملی و فرا ملی موسسات مالی متولد مشهد نکته خاصی ندارند؟!»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. این چه پرسشی است که میکنید؟؟؟؟؟؟؟مگردلتان برای یک دی ماه دیگر لک زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا