برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

خلیج تایمز: اوباما به وعده خود به ایران عمل نکرد

یک روزنامه عرب زبان منطقه ای در یادداشتی نوشت: با وجود اقدام اخیر آمریکا در اعمال تحریم های جدید، اقدام ایران در ادامه مسیر مذاکرات رویکردی مثبت است.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه اماراتی «خلیج تایمز»، در یادداشت روزانه سردبیری خود نوشت: واشنگتن روز جمعه گذشته ۲۵ شرکت و شخصیتی که با ایران در حال داد و ستد  بازرگانی، تجاری بودند را تحریم کرد و این باعث شد که «حسن روحانی»، رییس جمهور ایران این اقدام آمریکا را «غیر منصفانه» و «غیر قابل قبول» بداند و اعلام کند که این مسئله به روح مذاکرات ضربه وارد کرد.
به نوشته این روزنامه ، آمریکا باید از اتخاذ چنین تصمیمی در حالی که ایران و دیگر کشورهای اروپایی مسیر طولانی را در حل اختلاف ها برداشته بودند و حصول توافق نهایی تقریبا تا قبل از پایان نوامبر متصور می شد، خودداری می کرد.
همچنین این تصمیم اخیر بر تعهد «اوباما»، رییس جمهور آمریکا مبنی بر عدم وارد کردن فشار جدید بر ایران تا زمانی که مذاکرات به پایان منطقی برسند لطمه وارد کرد.
خلیج تایمز نوشت:به نظر می رسد که کاخ سفید در زمینه حل موضوع هسته ای و تعامل با ایران نه تنها از کنگره بلکه از سوی گروه های بیرونی حتی خارج از پنتاگون نیز با فشار مواجه است.
البته این که  حسن روحانی در سخنان خود اعلام کرد که ایران متعهد به ادامه مذاکرات است نکته مثبتی می باشد.
  آنچه که در حال حاضر نیاز است حمایت از توافقات کسب شده در ژنو و وین و تدوین نوع گفتمان در مسیری است که عدم تفاهم و بی اعتمادی را بین دو طرف بیشتر نکند.
این روزنامه در خاتمه نوشت: الان زمان آن است که اوباما با خیزش و برداشتن گام همانند آنچه که سال گذشته انجام داد و با روحانی تلفنی گفت و گو کرد مجددا تعامل با ایران را در مسیر سازنده قرار دهد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن