پاسخ علی ربیعی به انتقادات از واردات موبایل توسط شستا

«علی ربیعی»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ذیحق‌ترین جا برای واردات شستاست، گفت: کدام شرکت را در ایران سراغ دارید که ۵۰ میلیون ذینفع داشته باشد و سودش را میان آنها تقسیم کند.

به گزارش ایلنا، در حاشیه همایش سراسری مدیران پست بانک در جمع خبرنگاران و در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه چرا شستا به اندازه ۴۰ شرکت واردات گوشی تلفن همراه دارد، گفت: از آنجا که استاد رشته رسانه و ارتباطات هستم این حق را به خودم می دهم که از موضع استاد این رشته صحبت کنم، بنابراین بدون مطالعه صحبت نکنید

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه باید با تحقیق صحبت کنند، به یکی از برنامه‌های تلویزیونی اشاره کرد و افزود: متاسفم که در یک برنامه زنده تلویزیونی یک نفر که معارف خوانده در مورد حوزه ارز و اقتصاد اظهار نظر می‌کند.

ربیعی در توضیح ماجرای واردات گوشی همراه توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی اظهار کرد: میزان واردات انجام شده درصد بسیار کمی از مجموعه بود که در سال گذشته و با نرخ آزاد همان سال صورت گرفته است بطوریکه متوسط نرخ فروش آنها بسیار پایین بود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با طرح این سوال که کدام شرکت را در ایران سراغ دارید که ۵۰ میلیون ذینفع داشته باشد، خاطر نشان کرد: شستا سه شرکت بزرگ در حوزه مخابرات رایتل، شمس تامین و IBM سابق را دارد بنابراین ذیحق ترین جا برای واردات شستاست چراکه سود آن بین ۵۰ میلیون نفر تقسیم می‌شود.

وزیر کار محاکمه را مخصوص کسی دانست که ارزان می‌خرد و گران می‌فروشد و ادامه داد: اینگونه اتهامات برای دور کردن آنهاست که دارای مشکلات هستند درحالیکه در مورد کسی که سالم کار می‌کند و سودش به توده‌های میلیونی می‌رسد چنین مسائلی مطرح می‌شود.

ربیعی شرکت شستا را توسعه‌گر و پیشرو در خدمت توسعه ملی و ارائه خدمات به توده‌های مردم توصیف کرد و امروز از ارجاع نامه بانک مرکزی به مراجع قضایی خبر داد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن