شرمن: ترامپ نمی‌داند ایران در برابر تهدیدات تسلیم نخواهد شد

معاون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رییس‌جمهور کشورش گفت: آنچه ترامپ نمی‌داند این است که ایران فرهنگ مقاومت دارد و در برابر تهدیدات تسلیم نخواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یاهو نیوز، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ از سیاست‌های دونالد ترامپ رییس‌جمهور کشورش در عرصه سیاست خارجی انتقاد کرد و گفت که روش دیپلماتیک رییس‌جمهور ترامپ این است که از طریق تهدید و لفاظی با دشمنان بر سر و کله هم بزنند و سپس به آنها بگوید بیایید پای میز مذاکره تا به یک توافق دست یابیم.

شرمن ادامه داد: آنچه ترامپ نمی‌فهمد این است که ایران یک فرهنگ مقاومت دارد که کوتاه آمدن در برابر این تهدیدات علنی را به عنوان تسلیم شدن تلقی خواهد کرد و آنها تسلیم نخواهند شد.

این مقام پیشین آمریکایی به یاهو نیوز، گفت: نقطه ضعف بزرگتر دیگر ترامپ این است که فاقد سیاست‌های دقیق آماده شده و پیگیری از طریق لازم است که بتواند توافقات شفاهی را به قراردادهای بین‌المللی الزام‌آور تبدیل کند.

وی ادامه داد: ترامپ دوست دارد از طریق توئیت‌هایش سر خط (خبری) بسازد و از تجمل و کبکبه و دبدبه نشست‌ها خوشش می‌آید اما در خصوص ایران و کره شمالی هیچ نشانه‌ای دال بر حصول پیشرفت کار وجود ندارد و تیم او نیز نتوانسته‌اند صراحت و سرسختی که چنین توافقات پیچیده‌ای نیاز دارد را از خود نشان دهند. ترامپ تنها به همان رویکرد معامله‌گری مشابهی بازگشته است که منجر به ورشکستگی‌های متعدد برای او شد.

شرمن همچنین نسبت به این سیاست ترامپ به شدت ابراز نگرانی کرد و  آن را خطرناک دانست.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن