آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

نمایش نتیجه

Loading ... Loading ...

مهدی خاموشی از سازمان تبلیغات رفت | جایگزین او‌ کیست؟

فرید مدرسی در کانال تلگرامی خود نوشت: « «مهدی خاموشی»، ۵۶ ساله پس از ۱۸ سال ریاستِ سازمان تبلیغات اسلامی، برای همیشه از این سازمان رفت. جایگزین او فردی شد به نام “محمد قمی”، ۳۹ ساله که صبحِ امروز حضور آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب رسید و پس از آن از بخش‌های مختلف سازمان تبلیغات بازدید کرد. او همچون خاموشی در ۳۹ سالگی به ریاست رسید.

«سازمان تبليغات اسلامي»، كشتي بزرگ تبلیغات اعتقادی جمهوری اسلامی ایران است که رئیس‌اش منصوب رهبری است. این سازمان از مجموعه‌هاي متنوع و گسترده تشكل شده؛ خبرگزاري، دانشگاه، انتشارات، سالن‌های سینما و تئاتر، تشکل‌های مداحان و واعظان: خبرگزاری مهر، حوزه هنری، دانشگاه سوره، سایت تبیان، بنیاد دعبل و… از يك سو كارگردانان و بازيگران را در نظر دارد و از ديگر سو واعظان و مداحان و مبلغان مذهبی. مي‌توان اغلب کارویژه های وزارتخانه‌ فرهنگ و ارشاد دولت و برخی موسسات حوزوی را توامان در اين سازمان ديد. البته به دليل تلازم دين و سياست در ايران، مي‌توان نگرش‌هاي سياسي را هم لابه‌لاي آجرهاي فرهنگي آن يافت.ح

محمد قمی، چهارمین رئیس سازمان تبلیغات رفیق “غلامرضا قاسمیان” [منبریِ خوش صدا که آواز می خواند و رئیس مدرسه علمیه است و از هواداران “محمدباقر قالیباف”] است. محمد قمی برخلاف نام‌خانوادگی‌اش هیچ نسبتی با “محسن قمی” معاون بین‌الملل دفتر رهبری ندارد. پیش از او، مهدی خاموشی، محمد محمدی‌عراقی و احمد جنتی براین کرسی نشسته‌اند.

محمد قمی، رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی در رزومه خودش گفته پای درس اغلب اساتید حوزه: آقایان شب­ زنده­‌دار، شبیری‌زنجانی، میرزا جواد تبریزی، جعفر سبحانی، محمود هاشمی شاهرودی، صادق آملی لاریجانی، رضا استادی، اشتهاردی، جوادی آملی، خسروپناه و… نشسته و اکنون در درس خارج مشغول تحصیل است.

محمد قمی مسؤول مرکز مطالعات و پژوهش‌های اسلامی شریف، مدیر گروه تبلیغی شریف در معاونت فرهنگی نهاد رهبری، مسؤولیت موسسه فرهنگی راهیان قدس کرج و عضو در برخی کمیسیون‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و درباره “نظام اندیشه حضرت امام و مقام معظم رهبری”، “الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت”، “بررسی تهدیدات راهبردی صهیونیزم برای تشیع و انقلاب اسلامی” و “ژرف‌کاوی پاره‌های حکمت بنیان حیاتِ احتماعی شیعی در مسیر بازمهندسی فرهنگ و فرهنگی جامعه دینی (مسجد، هیأت و روضه‌خوانی، زیارت، جهاد و شهادت، حج و …)” مطالبی نوشته است.

«سازمان تبليغات اسلامي» در يكم تير ۱۳۶۰ – كه به همين مناسبت در تقويم ، روز «تبليغ واطلاع‌رساني دين» نامگذاري شده است – تاسيس شد؛ در دهه ۶۰ به آن «شوراي عالي تبليغات» مي‌گفتند كه از ۱۴ فروردين ۶۸ براساس نظر امام خميني نامش تغيير كرد و رياست اش برعهده «احمد جنتي» گذاشته شد که امروز محمد قمی بر آن تکیه زد.

امروز؛ محمد قمی، رئیس جدید سازمان تبلیغات که مهدی خاموشی، رئیس پیشین او را در بازدید از بخش‌های مختلف این سازمان همراهی می‌کند.»

مهدی خاموشی از سازمان تبلیغات رفت | جایگزین او‌ کیست؟

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا