شریعتمداری: دشمن از محبت شهید لاجوردی واهمه داشت

مدیرمسوول کیهان می‌گوید: دشمن اتفاقاً از ملاطفت و محبت شهید لاجوردی واهمه داشت. او به فردِ زندانی به چشمِ بیماری نگاه می‌کرد که به معالجه نیاز دارد

به گزارش ایسنا، حسین شریعتمداری عصر امروز – دوشنبه – در مراسم بیستمین سالگرد ترور اسدالله لاجوردی طی سخنانی با بیان اینکه منافق چهره خودی دارد اما شناسنامه‌اش، شناسنامه دشمن است، گفت: شناخت این افراد، به خصوص وقتی در اوایل کار هستند، دشوار است اما لاجوردی این شناخت را داشت و الان هم می‌بینیم کسانی که در آن دوران در برابر او ایستاده بودند امروز هم در برابر نظام ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان با اشاره به اینکه عده‌ای لاجوردی را به خشونت، سختگیری و برخوردهای بسیار تند و خشن متهم می‌کنند، افزود: من می‌خواهم بگویم دشمن اتفاقاً از ملاطفت و محبت شهید لاجوردی واهمه داشت. او به فردِ زندانی به چشمِ بیماری نگاه می‌کرد که به معالجه نیاز دارد. شهید لاجوردی دشمن را می‌شناخت و با او مرزبندی داشت و این همان چیزی است که امروز به آن نیاز مبرم داریم.

شریعتمداری با بیان اینکه یکی از ترفندهای دشمن، «شکار میانجی» است، اظهار کرد: آدم‌های هوشیار، آدم‌های میانجی را می‌شناسند و میانجی باید دو ویژگی داشته باشد؛ اول، باید برای مدتی در نظام مسئولیت داشته باشند و دوم، مردم از این مسئولیت خبر داشته باشند.

وی افزود: اگر کسی با این ویژگی‌ها، به هر علت از جمله فرزندان یا چرب و شیرینِ دنیا، از خط اصلی نظام فاصله بگیرد، آماده شکار شدن است.

مدیرمسئول کیهان ادامه داد: یک نوع نفوذی داریم که برای بمب‌گذاری ماموریت پیدا می‌کند؛ این نوع نفوذی چندان خطری ندارد اما نوع دوم نفوذی، نفوذی در ساختار است؛ هدف این نوع نفوذی‌ها، تغییر رفتار نظام است؛ برای همین هم در مسیر خود، پالس‌ها و نشانه‌هایی می‌فرستند.

شریعتمداری با بیان اینکه نگاه لاجوردی، به مردم بود، گفت: لاجوردی مردم‌دوست بود و به‌راحتی در دسترس بود، او کاملا در میان مردم بود و مشکلات را از نزدیک می‌دید.

وی با بیان اینکه یکی از ترفندهای دشمن، القای این است که بگوید همه مدیران و مسئولان کشور فاسدند، گفت: واقعاً این طور نیست؛ آدم‌های فاسد داریم اما این‌ها اکثریت ندارند و ما امروز به ده‌ها شهید لاجوردی نیاز داریم، چراکه وقتی مسئولی ترسو باشد و از دشمن بهراسد، عقبه را به باد می‌دهد. چقدر ما را از سایه جنگ ترساندند؟ کسانی که بحران ندیده‌اند، همه‌چیز را بحرانی می‌بینند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه وضعیت امروز ما خطیر است اما خطرناک نیست، گفت: ما عقبه‌های بسیار پرشیب‌تر از این‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و حالا عقبه‌ها و سنگرهای آمریکا در منطقه در اختیار ماست.

وی افزود: متاسفانه کسانی که امروز در خط مقدم سیاسی قرار دارند، برخوردهای همراه با تساهل و تسامح دارند؛ همین رفتارها، دشمن را پررو کرده است. آیا امروز برجامی باقی مانده است؟ هنوز که هنوز است، برخی دارند از برجام حرف می‌زنند، اما دیگر برجامی در کار نیست.

به گزارش ایسنا، در این مراسم چهره‌هایی همچون غلامحسین محسنی اژه‌ای، ولی‌الله سیف، روح‌الله حسینیان، قاضی صلواتی، قاضی سراج و جمعی دیگر از چهره‌های سیاسی و قضایی حضور داشتند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. نمیدانم چرا تصویر این شخص مرا به یاد شکل وشمایل وحرکات ان بازیگر نقش شمعون فیلم بازمانده .اثر بیاد ماندنی مرحوم سیف اله داد می اندازد ………بهر حال مشترکات را نمیتوان انکار کرد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن