پرستاران و تعاونی نظام پرستاری

«اکرم عاشق حسینی» در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «پرستاران و تعاونی نظام پرستاری» نوشت:

🔶پرستاران در حفظ سلامت و بهبودی بیمار نقش بسیار فراوانی دارند و این شغل جزو مشاغل سخت و حساس است که در اهمیت شغل پرستاری رهبر معظم انقلاب فرموده اند: «در واقع پرستاران خادمانی خدایی هستند که شب و روز برای سلامتی جامعه تلاش می کند، اما در کنار این همه سختی خود نیاز به تامین سلامت جسمی و روحی و تامین مالی دارند، چون نقش کلیدی در روند بهبود و سلامتی بیماران دارند».

🔶جامعه پرستاری با آگاهی از وضعیت کشور همواره با کمبودها و مشکلات خود را وفق داده و بدون کمترین توقعی برای ساختن فردای بهتر ایران، در کنار دیگر اقشار جامعه حرکت کرده اند و سر سوزنی از وظیفه اصلی خود که همانا رسیدگی به بیماران است قصور نکرده اند.

🔶در این زمان که مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و جامعه‌ی پرستاری نیز با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند متاسفانه تعاونی نظام پرستاری با عدم پرداخت اصل مبلغ سپرده‌های پرستاران، ضربه بزرگی به اندوخته اعضا وارد و باعث بی اعتمادی پرستاران به آنها شده است.

🔶تعاونی نظام پرستاری از سال ۱۳۸۹ آغاز به فعالیت کرد و از آن زمان با تبلیغات رنگارنگ و پرداخت وام‌های کم بهره اعضای نظام پرستاری را ترغیب به سپرده گذاری کرده است‌.

🔶 تعاونی فوق الذکر پس از آنکه با وعده‌های رنگارنگ توانست سپرده‌های فراوانی را جذب خود نماید اما متاسفانه مدتی است که نه در آن از پرداخت وام خبری هست و نه از بازگرداندن اصل مبلغ سپرده ها به سپرده گذاران خبری است.

🔶تعاونی نظام پرستاری با عدم پرداخت اصل مبلغ سپرده گذاران و بلوکه کردن اصل پول آنها ضربه بزرگی به جامعه پرستاری وارد کرده است که این مساله موجب پریشانی و بحران اقتصادی این قشر زحمتکش جامعه شده است.

🔶بهتر است کسانی که این چنین از اعتماد پرستاران سوءاستفاده کرده‌اند و سرمایه اندک این قشر زحمتکش جامعه را بلوکه کرده‌اند هر چه سریعتر مطالبات پرستاران را پرداخت کنند تا بیش از این جامعه پرستاری با چنین مشکلاتی همراه نباشد.

🔶با توجه به اینکه پرستاران، حافظان سلامت جامعه هستند و پرستاری یک کار آسمانی است، حل مشکلات آنها هم یک وظیفه اخلاقی است، به همین خاطر از مسوولین کشور تقاضا داریم با توجه به شکایت‌ها و برگزاری تجمع اعتراضی [لینک] به حل مشکلات پرستاران عزیز کشورمان نیز رسیدگی کنند تا شاهد تضییع حقی نباشیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/iytUu
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن