علت قدردانی ترامپ از رهبر کره شمالی چه بود؟

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا از رهبر کره شمالی  قدردانی کرد. علت تشکر ترامپ به خاطر برگزاری یک رژه نظامی گسترده بدون نمایش موشک‌های بالستیک در مراسم هفتاد سالگی حکومت این کشور بوده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در توییتی نوشت: این یک اطلاعیه بزرگ و بسیار مثبت از جانب کره شمالی است. من از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به خاطر این اقدام تشکر می‌کنم. ما هر دو ثابت کردیم که همگان در اشتباه هستند.

وی افزود: هیچ چیزی بهتر از یک مذاکره خوب بین دو نفری نیست که یکدیگر را دوست دارند. در حال‌ حاضر اوضاع خیلی بهتر از زمانی است که من زمام امور کشور را در دست گرفتم.

این توییت شامل عبارتی است که در آن گفته شده کارشناسان معتقدند نمایش موشک‌های بالستیک از رژه نظامی کره شمالی حذف شده تا به ترامپ تعهد کره شمالی به خلع تسلیحات اتمی را نشان دهد.

رییس جمهور آمریکا گفت‌: موضوع این رژه، صلح و توسعه اقتصادی بود.

ترامپ همچنین روز جمعه‌ گفته بود که انتظار دارد نامه‌ای را از جانب کیم جونگ اون دریافت کند.

وی از آن زمان نسبت به وضعیت روابط آمریکا و کره شمالی ابراز شادمانی کرده است.

این دو رهبر در ژوئن سال جاری میلادی در سنگاپور با یکدیگر دیدار کرده و به ماه‌ها بن بست در خصوص آزمایشات اتمی و موشکی کره شمالی پایان دادند.

رهبر کره شمالی به دنبال درخواست واشتنگتن برای یک خلع تسلیحات اتمی نهایی ، کامل و تایید شده کره شمالی متعهد شده است تا نسبت به خلع تسلیحات شبه جزیره کره تلاش کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا