ادبیات صادق خرازی: آقا رضا تو مراقب لنگ‌هات باش!

«صادق خرازی» از دیپلمات‌های سابق، در پاسخ به کامنت «رضا رفیع»، طنزپرداز، از ادبیاتی استفاده کرده که مورد انتقاد رفیع و بسیاری از کاربران اینستاگرام قرار گرفته است. رفیع هم در یادداشتی دیگر «چهره‌ی سیاسی _ تجاری» و … خواند.

به گزارش انصاف نیوز، صادق خرازی در پاسخ به رضا رفیع که به اینستاپست او درباره‌ی موشک کنایه زده بود، نوشت: «آقا رضا تو مراقب لنگ‌هات باش که هم موشک و پوشک براش لازمه».

صادق خرازی در اینستاگرام با گذاشتن فیلم چند ثانیه‌ای از تست یک موشک، نوشته بود: «تست راکت xaero با قابلیت فرود عمودی #موشک #تکنولوژی #هوافضا #موشک قدرتمند #اخرین تکنولوژی موشکی».

رضا رفیع هم در کامنتی برای او نوشت: «آقا صادق عزیز؛ سالهاست دارید شیپور رو از سر گشادش می‌زنید. بله، موشک لازم است، اما شما از ناحیه‌ی پوشک ضربه خواهید خورد. حالا هی موشک هوا کنید».

صادق خرازی پاسخ داد: «آقا رضا تو مراقب لنگ‌هات باش که هم موشک و پوشک براش لازمه. اگر نفس میکشی و شعر و …. شعر تو ‌این مملکت میسازی و میبافی به برکت همین موشک‌هاس وگرنه طوری دیکه می‌شد. تو‌ هم پیوستی به جماعت اهل روز دستمریزاد»

رضا رفیع هم نوشت: «از پاسخ ادیبانه‌تان سپاسگزارم. طفلک جلال ما».

اینستاپست رفیع

رضا رفیع در پستی جداگانه در اینستاگرام خود با عنوان «بچه‌ها، پوشک حق مسلم شماست» در این باره نوشت:

کی فکر می‌کرد که پوشک بچه، تبدیل به مساله‌ای ملی شود؟…. چندان که بسیاری از مسوولان مملکتی راجع به آن سخن بگویند. یاللعجب!… روزگار لاکردار چه بازی‌هایی دارد.

چند وقت پیش، زیر پست موشکی یکی از چهره‌های سیاسی _ تجاری، نوشتم که موشک قطعاً و حتماً لازم است و در این شکی نیست؛ اما فکر نمی‌کنید که ممکن است ما از ناحیه پوشک ضربه بخوریم تا موشک!

الحمدلله ایشان چنان پاسخ ادیبانه و سرشار از استدلال و منطق و زیبایی دادند که قانع شدم رفت!…. و هنوز هم عطر دل انگیز کلام موجه و موقر ایشان در فضا پراکنده است. بگذریم که کل دنیاش گذشتنی است؛ تا چه رسد به مافیها و حتی مافیاش!

باری؛ توی پوشک بودیم. داشتم از کمبود و گرانی پوشک و اغتشاشیدن در توزیع آن می‌گفتم. اولش خیال کردم کار دشمن است و ترامپ مصرفش بالا رفته؛ اما بعد که هی انبار احتکار پوشک کشف و ضبط شد و خود سوپر سر کوچه‌ی ما هم هرچه پوشک با قیمت قبلی خریده بود، آشکارا و شفاف با قیمت بعدی می‌فروخت؛ فهمیدم که ظاهراً دشمن ما خانگی است. گاهی خودمانیم. خدا حفظمان نماید.

چون خوب نظر کرد، پر خویش در آن دید

گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

گفتیم ماست. ماست هم گران شده. ما هم که ماستخورمان ملس!…. ولی خب خدا با ماست. اگر مدیران و مسوولان، شفاف باشند و ماستمالی نکنند، امید می‌رود که مردم همکاری کنند و مشکلات حل شود. منحل نشود.

بنده به سهم ناچیز خویش، وقتی که دیدم اوضاع پوشک قاراشمیش است و بچه‌های مردم بلاتکلیف ماندند که کاری بکنند یا فعلا دست نگهدارند تا منفجر شوند؛ یک نوع پوشک گیاهی را پیشنهاد دادم که در دسترش همه هست. کاملا وطنی است. پوست هندوانه!

هندوانه را خداوند جوری آفریده که حتی با الهام از آن می‌شود خندوانه ساخت. حتی یادم هست آقای محسن قرائتی در باب آینده نگری خدا در امر آفرینش هستی و موجودات می‌گفتند که خداوند بعضی از این هندوانه‌ها را خط دار درست کرده که در حقیقت فکر خانواده‌های بچه‌دار و شلوغ را کرده تا سر قاچ کردن هندوانه دچار اختلاف نشوند. هندوانه را قشنگ از محل خط هاش برش بزنند و به صورت سهام عدالت توسط پدر خانواده، میان بچه‌ها توزیع گردد.

الان هم بنده با خودم گفتم چرا پوست هندوانه باید بلااستفاده بماند یا جلو گوسفندجماعت ریخته شود؟ علف بخورند اگر راست می‌گویند. با این گوشت‌های گرانی که دارند. فلذا این تفکر هدفمند و هوشمند باعث شد تا یک پوشک طبیعی صد در صد گیاهی را به مردم معرفی کنم. به راستی، درست گفتند که محدودیت‌ها و تحریم‌ها، باعث شکوفا شدن خلاقیت آدم می‌شود.‌ حتی من!

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. دست مريزاد ! خوب كارى ميكنيد پته اين آقازاده هاى گستاخ و بى فرهنگ را روى آب مى ريزيد . بايد زودتر از اينها مشت مافياى ثروت و قدرت باز ميشد.

    7
    1
  2. صادق خرازي اصولگرايي بود كه در ۷۶ از ناطق نوري حمايت مي كرد. با آمدن خاتمي چهره عوض كرد و با وصلت پسرش با دختر محمدرضا خاتمي گويا از بنياد اصلاح طلب بوده است. حزب نداي ايرانيان را هم براي انشقاق در جبهه اصلاحات ساخت. كلكسيون پيپ و عصاي كسي كه پدرش، آيت الله محسن خرازي، در دهه هفتاد به اشرافيگري هاشمي مي تاخت و برادرش، باقر خرازي، جمعيت حزب الله ايجاد مي كند، از عجايب روزگار است. او هماني است كه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن