خرید تور نوروزی

«ترامپ قاتل یک میلیون فرصت شغلی شد»

«جک ما»، موسس غول خرده فروشی آنلاین چین اعلام کرده قول و قرارهای خود با دونالد ترامپ در جهت اشتغالزایی را لغو خواهد کرد. این موضوع به تعرفه های تجاری سنگین علیه شرکت های چینی بی ارتباط نیست.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی ان بی سی،  مدتی پیش مؤسس شرکت علی بابا  به دونالد ترامپ برای ایجاد 1 میلیون شغل  جدید در ایالات متحده وعده داده بود، اما وی اخیرا اعلام کرده که این پیمان را لغو می کند.

بیانیه جدید جک ما بی ارتباط به دور جدید تعرفه های ایالات متحده علیه چین نیست. درواقع مدیرعامل علی بابا با این پیام ثابت کرد که که چین در زمینه تجارت جهانی نقش مهمی ایفا می کند.

وی صراحتا در پیام خود ذکر کرده که این شرکت دیگر نمی خواهد 1 میلیون فرصت شغلی در ایالات متحده ایجاد کند، چرا که درگیری تجاری میان ایالات متحده و چین ادامه دارد.وی در بخشی از پیام خود می گوید: “وعده بین ما براساس مشارکت دوستانه ایالات متحده و چین و روابط تجاری منطقی ساخته شد. این فرض دیگر امروز وجود ندارد، بنابراین وعده ما نمی تواند تحقق یابد.”

جک ما امسال بازنشسته می شود و احتمالا روابط بین شرکت علی بابا و ایالات متحده نیز ادامه خواهد داشت اما بر اساس سخنان جک ما سطح این روابط از حدی عادی فراتر نخواهد رفت.

در جریان کنفرانس دو روز پیش شرکت علی بابا، جک ما وضعیت فعلی بین چین و آمریکا را نوعی اصطکاک تجاری و “سردرگمی” نامید که می تواند  تأثیراتی طولانی تا  چند دهه داشته باشد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا