مردم داری کروبی

محمدحسن حائری شیرازی، فرزند مرحوم آیت الله محی الدین حائری شیرازی در یادداشتی تلگرامی درباره‌ی مردم داری مهدی کروبی به بهانه‌ی انتشار فیلمی عجیب از وزیر بهداشت، نوشت:

سال ۸۶ بود آقای کروبی سفری به شیراز داشت و درخواست دیداری با پدرم.

ترتیب دیدار و صبحانه در یکی از باغات اطراف شهر داده شد. دیدار و گفتگویی صمیمی، پدر که با هر شخص سعی می‌نمود در مسائل مورد وفاق سخن کند در موضوع بلا اشکال بودن گرفتن پست‌های مدیریتی توسط خانم‌ها سخن گفتند البته با مراعات تمامی ضرورت‌هایش.

دیدار تمام شد و خدا حافظی کردیم. در بازگشت به درب ورودی باغ که رسیدیم مثل همیشه با یک بوق به نگهبان گفتیم درب را باز کند و به نشانه‌ی تشکر دست را بالا بردیم و یک بوق کوتاه.

اما

دیدیم خودروی آقای کروبی متوقف شد، ایشان پیاده شده با نگهبان روبوسی کرد، حالی پرسید و تشکر و خداحافظی. تکریم در حد اعلی.

غرض آنکه مردم داری یک کمال است باید از اهلش یاد گرفت.

خواستم با این یاد داشت هم مقایسه‌ای بین رفتار غیر هوشمندانه وزیر محترم بهداشت کرده باشم و هم اینکه یادمان باشد می‌شود در کنار انتقادهای به حقی که به امثال آقای کروبی داریم از رفتار نیک‌شان هم یاد کنیم هم الگو بگیریم.

پی نوشت: رفتار ایشان تاثیر فوق العاده‎ای در محافظین و کارمندان و حاضران  داشت و با تعجب و شعف از آن یاد می‌کردند اگر چه اغلب سلیقه سیاسی ایشان را نمی‌پسندیدند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. از افرادی که خود را نخبگان جامعه می دانند انتظار بصیرت بیشتری می رود .در زمان حضرت علی (ع) نیز مردم از ابوموسی اشعری فاقد بصیرت حمایت کردند و نتیجه اش را بعد از جنگ صفین دیدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن