بیانیه‌ی چند تشکل دانشجویی درباره‌ی اتفاقات شورای شهر شیراز

جمعی از تشکل‌های دانشگاه‌های شهر شیراز درباره‌ی دو موضوع بازداشت عضو جوان شورای شهر شیراز و همچنین حواشی ایجاد شده به خاطر سهل انگاری در طراحی یک بیلبورد شهری از سوی معاونت فرهنگی شهرداری شهر شیراز، بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

کشور عزیزمان امروز نیازمند اتحاد و وحدت‌کلمه‌ی هر چه بیشتر برای مقابله با امواج سهمگین و توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی این آب و خاک است. همگان شاهد بوده‌ایم که پروژه‌ای به رهبری ایالات‌متحد‌ه آمریکا، اسرائیل و همچنین همکاران کودک‌کش آنها در منطقه، برای از بین بردن قدرت صف متحد ملت ایران کلید خورده است که اگر همه‌ی دلسوزان ایران عزیز هوشمندانه در مقابل این موج ایستادگی نکنند، بحران‌های پیش رو به سمت حل شدن پیش نخواهد رفت. در این میان برای مسوولان امر حفظ اتحاد همگانی صفوف ملت امری لازم و حیاتی است.

خبر بازداشت مهدی حاجتی، عضو جوان و دلسوز شورای اسلامی شهر شیراز، که زحمات و دغدغه‌های شرافتمندانه‌اش بر هیچ‌کس پوشیده نیست، در این شرایط خطیر دل همه مردم ایران و شهروندان شیراز را به درد آورده است. عضویت مهدی حاجتی در شورای پنجم با تلاش‌های صادقانه‌ی او در راستای تحقق شفافیت مالی در شهرداری شیراز و مبارزه با فساد شناخته می‌شود. همچنین تلاش‌های ایشان در راستای حفظ میراث فرهنگی و‌ معنوی شهر شیراز و ممانعت از تخریب بی‌ضابطه‌ این بافت ارزشمند، تحسین همه‌ی مردم و ‌دلسوزان را به دنبال داشت. مردم‌داری مهدی حاجتی در پیگیری معضلاتی همچون حقوق شهروندی، آسیب‌های اجتماعی و … بر همگان روشن و مبرهن بوده است. مواضع یکسال اخیر این عضو جوان شورای شهر به خوبی گواه نگاه وطن‌دوستانه ایشان است. اما بیم آن می‌رود که تمامی این تلاش ها و امیدی که در دل نسل امروز از این اقدامات مثبت ایجاد شده است، به نا‌امیدی بدل شود، که بذر ناامیدی آفت این روزهای ملک و مملکت است.

لذا از تمامی نمایندگان مردم شیراز در شورای اسلامی شهر شیراز، شورای عالی استان‌ها و استاندار فارس و در نهایت دادستان محترم و نهادهای امنیتی درخواست داریم با حمایت خود از مهدی حاجتی زمینه‌ی حضور دوباره این عضو ‌جوان را فراهم کنند.

جای بسی ناراحتی است که در همان روزی که دشمنان قسم خورده ملت ایران و در پیشانی آنها نتانیاهوی رو‌سیاه، نظام اسلامی را متهم به سرکوب‌گری، خفقان و نقض حقوق اقلیت‌ها می‌نماید و وزیر امور خارجه در بیرون از مرزها به جنگ این فضاسازی‌ها رفته، عده‌ای در درون کشور خوراک رسانه‌ای دشمنان ایران را فراهم نموده و خاطر مردم شریف و تحت فشار اقتصادی را مورد تعدی قرار می‌دهند.

بر‌ هیچ‌کس پوشیده نیست که تلاش‌های ایشان برای رعایت حقوق شهروندی از موضع حقوقی ‌و‌ از منظر آزادگی و شرافت بوده است و فضاسازی‌های فرقه‌ای معاندان و بیگانگان در اطراف این شخصیت دلسوز بهتانی بیش نیست. بنابراین پسندیده آن است تا ظهور این نسل جوان و دغدغه مند را پاس نهیم و‌ مانع از پاشیدن بذر نا‌امیدی در میان مردم شویم.

همچنین در ارتباط با حواشی نصب بنری منقوش‌ به سربازان رژیم اشغالگر قدس که در هفته‌ی دفاع مقدس در گوشه‌ای از شهر روی داده است ضمن دلجویی کردن از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مدافعین وطن در هر قامت و مسوولیتی، همگان را دعوت به رعایت انصاف می‌کنیم، چراکه هر ناظری خواهد دید که از میان ده‌ها بنر نصب شده در سطح شهر که همه در شأن دفاع مقدس بوده‌اند در یکی از طرح‌ها سهوی رخ داده است. نباید بهانه‌ها و دروغ پراکنی‌های رژیم صهیونیستی در این باره را وقعی نهاد، چرا‌که دروغ‌پراکنی و نفرت‌افکنی آنها بر هیچ‌کس پوشیده نبوده و همچنین سلامت نفس و پاکی جوانان فعال فرهنگی چهارمین دهه انقلاب اسلامی که درگیر این سهو رخ داده هستند بر هیچ‌کس پنهان نیست.

لذا پسندیده است در این ایام گرامی که هفته‌ی دفاع مقدس با ایام محرم الحرام و سوگواری سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین مصادف شده است با تاسی از بزرگان دین و تاکید بر رحمانیت اسلام در مورد اشتباه سهوی سر زده از جوانان این کشور با رأفت اسلامی برخورد کنیم. انشالله بخشودگی این جوانان خاری بر چشمان دشمنان همیشگی این نظام و مردم شود تا حتی نتوانند کوچکترین استفاده‌ای از ادامه این موضوع برای بنگاه‌های خبری خود داشته باشند.

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

انجمن وفاق و توسعه دانشگاه شیراز

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی امید دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده شهید باهنر

انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شیراز

انجمن امید ایران دانشگاه آزاد شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا