خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('post_format') AND tr.object_id IN (13885) ORDER BY t.name ASC

class="rtl post-template-default single single-post postid-13885 single-format-standard is-percent-width wrapper-has-shadow block-head-1 magazine2 is-lazyload is-thumb-overlay-disabled is-desktop is-header-layout-3 has-header-ad sidebar-left has-sidebar post-layout-1 narrow-title-narrow-media has-mobile-share hide_breadcrumbs hide_share_post_top hide_post_authorbio">

تجمع دانشجویان علم و صنعت در حمایت از کوبانی (+عکس)

جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران روز شنبه در حمایت از مردم کوبانی تجمع کرده و بیانیه ای منتشر کردند.

به گزارش انصاف نیوز، در این تجمع پلاکاردهایی در دست دانشجویان بود که از جمله بر روی آنها نوشته شده بود: «کوبانی زنده است»، «ترکیه ننگت باد»، «آمریکا شرمت باد».

متن بیانیه ی این دانشجویان در پی می آید:

نه افغانیم و نی ترک و تتاریم / چمن زادیم و از یک شاخساریم
تمییز رنگ و بو بر ما حرام است / که ما پرورده‌ی یک نوبهاریم (اقبال لاهوری)

پائیز کوبانی کلاس‌های درسش نه بوی کاغذ و دفتر نو، بوی خون و باروت می‌دهند؛ کودکانش یک یک و دسته دسته بازی های کودکانه را با خود به گورهای بچه‌گانه می‌برند؛ پائیز کوبانی این روزها دستخوش ابرهای بی باران است؛‌ ابرهایی که از دهان تانک‌ها و مسلسل‌ها به آسمانش پرتاب می‌شوند. خبری از زیبایی نمناک پائیزی نیست و تنها بارش گلوله و ترکش است که آسمانش را در بر گرفته است و درختان انگور و انجیرش نظاره‌گر برگریزان درختان باغ انسانی‌اند که باد کینه‌ و زیاده‌خواهی سخت سوزان و بی رحم است.

کوبانی داغ ننگین قدرت‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بر پیشانی بلند تاریخ بشریت است. جگرگوشه‌ی پیرترین مادر جهان،‌ خاورمیانه؛‌ هم او که ده‌ها قرن است که مرگ فرزند برایش استحاله شده و هر روز آبستن فاجعه‌ای نو است.

امروز تمام جنایت‌های تاریخ را، از جور چنگیز و ظلم تیمور تا خرمن چشم‌ها و مناره‌های سر‌های بریده، با خون بر سردر تمام خانه‌ها و بازار‌ها و مدرسه‌ها و دانشگاه‌های کوبانی مشق کرده‌اند. گویی خیر و شر از عرش اسطوره‌ای خود فرود آمده‌اند تا این خاک خون‌خورده را آوردگاهشان قرار دهند.

امروزِ کوبانی را نباید به مصیبتی تنها برای کردها تقلیل داد؛ چرا که کوبانی به میعادگاهی برای رقم خوردن آینده‌ی انسانی بدل شده‌است.

در میان سکوت و هم پیمانی قدرت‌های جهانی برای پایکوب کردن تمامی ارزش‌های انسانی و ساختن جهانی نوین بر پایه‌ی ظلم و استبداد، وظیفه‌ی هر انسان آزاده‌ای‌ست که در حمایت از مظلومین، در هرکجای دنیا که باشند، هرآنچه در توان دارد عرضه کند.

ما دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نیز مراتب همدردی خود را با مردم کوبانی اعلام می‌داریم و نخست خواهان شکستن سکوت تمامی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هستیم؛ چرا که امروز، سکوت نه به منزله‌ی بی طرفی، که به معنای همراهی با شر مطلق است؛ و همچنین از سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان خواستار پیگیری و مداخله‌ی هر چه سریع‌تر در مساله‌ی کوبانی هستیم، پیش از وقوع فاجعه‌ی بزرگ و برگشت‌ناپذیر.

شنبه، ۱۹مهرماه ۱۳۹۳ هجری خورشیدی، ۱۱ اکتبر ۲۰۱۴ میلادی

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/3Qxoh

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن