رهبر کره شمالی: گفت‌وگو با پمپئو فوق‌العاده‌ بود

رهبر کره شمالی گفت‌وگوهایش با وزیر امور خارجه آمریکا را “سازنده و فوق‌العاده‌” توصیف کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) در گزارشی اعلام کرد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا توافق کردند تا در اسرع وقت،‌ نشستی میان رهبران آمریکا و کره شمالی برگزار شود و همچنین درباره نظارت آمریکا بر اقدامات پیونگ یانگ در راستای خلع سلاح اتمی این کشور به گفت‌وگو پرداختند.

شبکه خبری KCNA کره شمالی گزارش داد: رهبر کره شمالی رضایت خود را درباره مذاکرات “فوق‌العاده‌ و سازنده” با پامپئو ابراز کرده است که در آن “مواضع مشترک دو کشور به طور کامل گنجانده شده است و به تبادل عقاید وایده‌ها پرداخت شد.”

این شبکه خبری همچنین گزارش داد: دو طرف بر مذاکرات کاری به منظور برگزاری دومین نشست بین دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی به توافق رسیدند.

در همین حال مون جائه این، رییس جمهوری کره جنوبی با اشاره به دیدار رهبری کره شمالی و وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که انتظار می‌رود که کیم جونگ اون به زودی به روسیه سفر کند و شی جینپینگ، رییس جمهوری چین نیز قرار است به کره شمالی برود، اما به جزئیات این دیدارها و سفرها اشاره‌ای نشده است.

شبکه خبری کره شمالی در ادامه‌ گزارش خود آورده است: کیم جونگ اون، بهبود مثبت روابط در شبه جزیره کره را مورد استقبال قرار داده و جزئیاتی را در مورد پیشنهادات مربوط به حل مساله خلع سلاح اتمی مطرح کرده است و دو طرف به تبادل سازنده ایده‌ها نیز پرداختند.

همچنین هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: کیم جونگ اون از بازرسان دعوت به عمل آورده است تا از سایت اتمی کره شمالی دیدار کرده تا مساله تخریب و انهدام آن را تایید کنند.

در این بیانیه به ذکر جزئیات پرداخته نشده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا