نامه‌ی شهروند خوزستانی به رییس سازمان بازرسی

یک شهروند خوزستانی در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز خطاب به رییس سازمان بازرسی کل کشور نوشت:

اسفندماه سال گذشته پس از انتشار نامه یکی از شهروندان خوزستانی به رییس سازمان بازرسی کل کشور، خواستار رسیدگی این سازمان به ماجرای استخدام نیروهای حق التدریس در خوزستان (بدون رعایت ضوابط قانونی) شد. ماجرایی که سال گذشته طی آن بیش از سه هزار نفر بدون هیچگونه آزمون استخدامی و مصاحبه تخصصی بکارگیری و سر کلاس‌های درس حاضر شدند درحالیکه بسیاری از آن شرایط قانونی که در مصوبه مجلس قید شده بود را نداشتند.

پس از انتشار این نامه روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ اعلام کرد قبلا هشدارهای لازم به اداره کل آموزش و پوروش استان داده شده بود و پرونده مطروحه به زودی نهایی و به مراجع ذیصلاح ارسال خواهد شد.

حالا ۷ ماه پس از این وعده همان نیروهایی که سال گذشته بکارگیری شدند امسال هم بکارشان ادامه می دهند ولی هنوز از ارسال پرونده به مرتجع ذیصلاح قضایی و رسیدگی نهایی به پرونده اطلاعی در دست نیست.

اسفندماه ۹۶ روابط عمومی بازرسی کل کشور اعلام کرده بود: “پیرو وصول شکوائیه ها و اعلامیه های متعدد در خصوص نحوه استخدام حق التدریس نیروهای پیش دبستانی و…موضوع قانون الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۵/۶/۳ توسط اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، موضوع مذکور توسط سازمان بازرسی کل استان خوزستان در سال ۹۶ طی بازرسی برنامه ای مورد بررسی قرار گرفت.

در این خصوص همزمان با بررسی های اولیه، نامه هشداری سازمان نیز در تاریخ ۹۶/۸/۲۹ به آموزش و پرورش خوزستان ابلاغ گردیده است.

بازرسی کل استان خوزستان با اشراف کامل بر موضوع مطروحه، گزارش نهایی در این خصوص را به زودی به مراجع ذیصلاح جهت اقدام قانونی ارسال می نماید.”

حال از رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌خواهیم هم بخاطر رعایت و پاسداشت قانون و برخورد با عدم رعایت موازین قانونی و هم برخورد با هرگونه تبعیض در بکارگیری نیرو و هم اهمیت حوزه تعلیم و تربیت، به وعده ی خود عمل نموده و دستورات لازم جهت برخورد بدون مماشات با مدیران و عواملی که باعث این تخلفات شده اند عزم و اقتدار سازمان بازرسی و دستگاه قضایی را در برخورد با قانون شکنان نشان بدهند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن