اشتباه رمضان زاده؟

کانال تلگرامی باشگاه روزنامه نگاران در یادداشتی با عنوان «اشتباه رمضان زاده؟» نوشت:

عبدالله رمضان‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب به انتشار گزارش روزنامه‌ی سازندگی که جزییات جلسه‌ی آقای روحانی با اصلاح‌طلبان را منتشر کرده واکنش نشان داده و نوشته: «رانت‌خواری فقط در پول و منافع اقتصادی قبیح نیست. رانت خبری هم سوءاستفاده محسوب می‌شود. انتشار انحصاری گزارش دیدار تعدادی از اصلاح‌طلبان با رئیس‌جمهور توسط یکی از حاضران در جلسه که اتفاقا مسئولیتی خبری در دفتر رئیس جمهور دارد، در روزنامه سازندگی مصداق بارز رانت است».

آقای رمضان‌زاده اگر  نیم‌نگاهی به نام‌ مدعوین می‌انداخت چنین خبطی نمی‌کرد.

مدیران برخی از روزنامه‌های دیگری هم در جلسه بودند. از جمله آقای مرتضی حاجی مدیر روزنامه همشهری و کواکبیان مدیر روزنامه مردمسالاری.

همچنین آقای جلایی‌پور که کانال اختصاصی با مخاطب سیاسی و خاص دارد.‌

حالا ما به نسبت آقایان علی ربیعی عضو شورای مرکزی خانه‌ی کارگر ، حق شناس عضو شورای مرکزی اعتماد ملی و   دیگرانی که با رسانه‌هایی مانند کاروکارگر ، اعتماد و کانال امتداد در ارتباط هستند نمی‌پردازیم.

پس اتهام رانت‌خبری نه تنها درست نیست بلکه ناشی از کج‌سلیقگی است.

در عالم رسانه و خبر، برنده آن کسی است که زودتر به خبری دست‌یابد. تمام مدیرانی که نامشان رفت این فرصت را داشتند که زودتر و بهتر از سازندگی گزارش خود را منتشر کنند.

سازندگی حتی با دو روز تاخیر گزارش دیدار را منتشر کرد اما باز گزارش این روزنامه بیشتر دیده شد. چرا؟ چون مُدیران دیگر رسانه‌ها کم‌کاری کردند و آقای رمضان ‌زاده تحلیل خود را بر اشتباه دیگران بنا کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/lnpfm
برچسب ها

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن