«انزوای امروز آمریکا در تاریخ روابط بین‌الملل بی‌نظیر است»

کارشناس مسایل بین الملل با تاکید بر اینکه گفته رییس جمهوری صحیح است که در تاریخ روابط بین الملل انزوای آمریکا و ایجاد اجماع جهانی در مقابل آن بی نظیر است، گفت: امروز همه دنیا مقابل ترامپ ایستاده اند.

علی خرم عصر یکشنبه در گفت وگو ایرنا درباره سخنان رییس جمهوری در دانشگاه تهران، افزود: شاید قضیه توافق هسته ای و موضع گیری که دولت دونالد ترامپ درباره آن داشته در دنیا استثنایی باشد، اینکه توافقی بین المللی را دولت ها از جمله دولت آمریکا آن را پذیرفته، دولت دیگر بر هم بزند.

خرم اظهار داشت: جلسه شورای امنیت که به ریاست دونالد ترامپ تشکیل شد به وضوح نشان داد که همه دنیا مقابل ترامپ ایستاده اند، فقط اسراییل و چند کشور خلیج فارس آن هم به خاطر دشمنی با ما از خروج آمریکا از برجام دفاع یا حمایت می کنند، بنابراین کاملا حرف رییس جمهوری صحیح است که چنین اجماعی مقابل آمریکا در تاریخ بین الملل بی نظیر است.

وی خاطر نشان کرد: ترامپ خود فرد معقولی نیست اما عده ای تندرو که از قبل با مقاصدی نظیر برخورد با ایران، بمباران ایران و سرنگونی جمهوری اسیلامی تلاش می کردند دور او جمع شدند و امروز آمریکا را به انزوا کشیده اند.

خرم تصریح کرد: با این صحبت های آقای رییس جمهوری موافق هستم که آنها دنبال سرنگونی جمهوری اسلامی هستند، ولی ما نباید همه مشکلات خودمان را پای آنها بگذاریم، باید تلاش کنیم تا ریشه مشکلات را به درستی شناسایی کرده و با آنها مقابله کنیم.سیدعلی خرماین استاد دانشگاه درباره سخنان رییس جمهوری مبنی بر اینکه شرایط حقوقی و سیاسی اکنون به نفع ماست و دنیا هم از نظر سیاسی از ما حمایت می کند، گفت: دو جلسه دیوان بین المللی دادگستری در موضوع ایران نشان داد که حق و حقوق ایران را رعایت می کنند و خودشان رفتار نامعقول ترامپ را بر نمی تابند.

خرم افزود: ما از لحاظ سیاسی و حقوقی به موفقیت های خوبی دست یافته ایم و امیدوارم از نظر اقتصادی نیز به موفقیت دست یابیم تا بتوانیم به طور کامل در مقابل تحریم های آمریکا بایستیم و آنها را بی اثر کنیم.

وی اظهار داشت: رییس جمهوری در سخنانش در دانشگاه به این موضوع اشاره کرد که رای دیوان بین المللی دادگستری که از آمریکا خواسته به اعمال تحریم اقدام نکند یک پیروزی برای ایران است، با این موضوع موافقم زیرا کشورهایی که می ترسیدند پس از این حکم تصمیم به ایستادن درمقابل آمریکا گرفتند.

خرم تاکید کرد: همانطور که رییس جمهوری تاکید کرد ما می توانیم با وحدت، اتحاد و یکپارچگی مقابل آمریکا بایستیم. با جلوگیری از فساد می توانیم وحدت را درمقابل آمریکا تحکیم ببخشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن