جماران: آقاى جنتى از حکم کردن بپرهیزند و قوه قضاییه جلو حکم کردن هاى غیر مسئولانه را بگیرد

به گزارش انصاف نیوز، پایگاه اطلاع رسانی جماران نوشت: ارسال گفت و گوی روز گذشته آیت الله جنتی، واکنش های متعددی را از سوی مخاطبان محترم در پی داشت. آن چه در پی می آید، متن یکی از نامه های وارده است:
بسمه تعالى
دیروز در سایت هاى مختلف مطالب آیت الله جنتى درباره آقایان موسوى و کروبى را مطالعه مى کردم ، ایشان بنا به آنچه منتشر شده و گویا مربوط به برنامه تلویزیون بوده حکم آن دو نفر را اعدام دانسته و عدم اجراى آن را ناشى از رأفت نظام بر شمرده اند.
من به سبب ارادتى که به یاران امام دارم ، نسبت به آیت الله جنتى هم ارادت دارم و احترام ایشان را بر خودم لازم مى دانم ولى جداً این سوال برایم مطرح است که مگر ایشان قاضى است که به راحتى حکم اعدام صادر می کنند. همین هفته پیش بود که آیت الله صادق لاریجانى از همه خواست در کار قوه قضاییه دخالت نکنند و زودتر از دادگاه از نزد خود، حکم صادر نکنند. اینکه کسانى هر چند محترم و داراى جایگاه والا، خود را محق بدانند درباره دیگران حکم بدهند، آیا جز القاى این نکته که کسانى از قانون فراتر هستند ثمره اى دارد؟ و مهم تر آنکه وقتى کسی در جایگاه ایشان از قبل حکم خاطى را معلوم مى کند، آیا قاضى مى تواند در صورت لزوم به دور از فشار حکم کند.
چندى پیش برخى نوشتند که بعضی از جرم ها جرم مشهود است و خواسته بودند نتیجه بگیرند مى توان درباره برخى هر نوع که تشخیص مى دهند حکم صادر نمود. در پاسخ باید یاداور شد که جرم مشهود صرفا و صرفا به ضابطین قضایی اجازه دستگیرى مجرم را مى دهد و نه اینکه کسى در مورد آن بتواند بدون دادگاه کسی را اعمال قانون کند.
خلاصه مطلب آنکه لازم است آقاى جنتى و هر کس دیگرى براى حفظ احترام جمهورى اسلامى و جایگاه خود و بیش از همه براى آنکه خدا از ما نرنجد، از حکم کردن بپرهیزند و لازم تر آنکه قوه قضاییه نسبت به آنچه رییس آن قوه مطرح کرده حساسیت به خرج دهد و جلو حکم کردن هاى غیر مسئولانه را بگیرد.
رندى مى گفت همه در نزد قانون مساوى هستند ولى برخى مساوى ترند!
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن