حساب مجاز مدارس فقط با پیش شماره ۴۱۵

مدیرکل رسیدگی به تخلفات و شکایات آموزش و پرورش گفت:​ هر مدرسه دولتی فقط دارای یک حساب مجاز است که با پیش شماره ۴۱۵ آغاز می شود بنابراین حساب هایی که با پیش شماره های دیگری آغاز شوند، حساب قانونی و مجاز مدارس نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا کمره ای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: مدارس، مجاز به داشتن حساب بانکی دوم نیستند و استفاده از دستگاه های کارتخوان نیز در مدارس غیرقانونی است.

وی افزود: خانواده‌ها در صورت مشاهده حسابی با پیش شماره غیر از ۴۱۵ و استفاده از دستگاه های کارتخوان می توانند شکایات خود را به ادارات آموزش و پرورش اطلاع دهند تا با این تخلفات برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: ​خانواده ها می توانند شکایات خود را همچنین در سامانه shekayat.medu.ir ثبت کنند که این شکایات حداکثر در مدت ۷ روز بررسی و رسیدگی خواهد شد.

کمره ای به آمار شکایات مردمی از مدارس اشاره کرد و گفت: بعد از تشکیل ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان بیش از ۱۸۳ مورد شکایت مردمی ثبت شده که بخشی از آن مربوط به دریافت غیرمتعارف وجه از خانواده ها در مدارس بوده است.

مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش ادامه داد: از ۸۶ گزارشی که درباره دریافت شهریه اضافی در مدارس غیر دولتی داشته ایم ، ۱۹ شکایت رسیدگی و اعلام شده است.

کمره ای افزود: از مدارس استعدادهای درخشان نیز ۱۲ شکایت ثبت شده است که ۳ مورد آن درحال رسیدگی و ۶ مورد آن هم رسیدگی و اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ شکایت مردمی نیز درباره اخذ وجه غیرقانونی در مدارس دولتی داشته‌ایم که رسیدگی شده است.

کمره ای گفت:​ اخذ وجه اجباری از اولیاء در مدارس دولتی ممنوع است و تنها مدارس غیردولتی براساس نرخ مصوب، مدارس استعدادهای درخشان به میزان نصف شهریه مدرسه غیردولتی منطقه و مدارس شاهد براساس نرخ اعلام شده ،مجاز به دریافت شهریه خواهند بود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن