حساب مجاز مدارس فقط با پیش شماره ۴۱۵

مدیرکل رسیدگی به تخلفات و شکایات آموزش و پرورش گفت:​ هر مدرسه دولتی فقط دارای یک حساب مجاز است که با پیش شماره ۴۱۵ آغاز می شود بنابراین حساب هایی که با پیش شماره های دیگری آغاز شوند، حساب قانونی و مجاز مدارس نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا کمره ای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: مدارس، مجاز به داشتن حساب بانکی دوم نیستند و استفاده از دستگاه های کارتخوان نیز در مدارس غیرقانونی است.

وی افزود: خانواده‌ها در صورت مشاهده حسابی با پیش شماره غیر از ۴۱۵ و استفاده از دستگاه های کارتخوان می توانند شکایات خود را به ادارات آموزش و پرورش اطلاع دهند تا با این تخلفات برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: ​خانواده ها می توانند شکایات خود را همچنین در سامانه shekayat.medu.ir ثبت کنند که این شکایات حداکثر در مدت ۷ روز بررسی و رسیدگی خواهد شد.

کمره ای به آمار شکایات مردمی از مدارس اشاره کرد و گفت: بعد از تشکیل ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان بیش از ۱۸۳ مورد شکایت مردمی ثبت شده که بخشی از آن مربوط به دریافت غیرمتعارف وجه از خانواده ها در مدارس بوده است.

مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش ادامه داد: از ۸۶ گزارشی که درباره دریافت شهریه اضافی در مدارس غیر دولتی داشته ایم ، ۱۹ شکایت رسیدگی و اعلام شده است.

کمره ای افزود: از مدارس استعدادهای درخشان نیز ۱۲ شکایت ثبت شده است که ۳ مورد آن درحال رسیدگی و ۶ مورد آن هم رسیدگی و اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ شکایت مردمی نیز درباره اخذ وجه غیرقانونی در مدارس دولتی داشته‌ایم که رسیدگی شده است.

کمره ای گفت:​ اخذ وجه اجباری از اولیاء در مدارس دولتی ممنوع است و تنها مدارس غیردولتی براساس نرخ مصوب، مدارس استعدادهای درخشان به میزان نصف شهریه مدرسه غیردولتی منطقه و مدارس شاهد براساس نرخ اعلام شده ،مجاز به دریافت شهریه خواهند بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا