انتقاد به نمایشگاه حیوانات در نمایشگاه «شهر آفتاب»

متن یادداشتی در انتقاد به برگزاری نمایشگاه حیوانات خانگی و اهلی در مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب که به انصاف نیوز رسیده است، در پی می‌آید:

غروب فرهنگی، اقتصادی شهر آفتاب

نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب که در سال ۹۵ در زمان قالیباف شهردار وقت تهران با اهداف توسعه و کمک به رشد اقتصاد و شکوفایی جنوب تهران در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی افتتاح شده بود حالا میزبان «برگزاری نمایشگاه بین‌المللی حیوانات خانگی و اهلی» است.

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران که در بزرگراه تهران قم و مجاورت حرم امام خمینی (ره) قرار گرفته است، پس از سال‌ها زمان و هزاران میلیارد تومان هزینه، نهایتاً در بهار سال ۱۳۹۵ با حضور رییس جمهور افتتاح شد تا از آن پس، میزبان رویدادهای بزرگ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور و منطقه باشد؛ نمایشگاهی که هنوز چیزی از زمان افتتاحش نگذشته، با سیاست‌های جدید مدیریت شهری از دستورکار اهداف متصور شده برای این مجموعه خارج شده است.

با تغییر مدیریت شهری و روی کارآمدن مدیریت جدید شهری شاهد اتفاقات باور نکردنی در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب هستیم، «برگزاری نمایشگاه بین‌المللی حیوانات خانگی و اهلی در نمایشگاه شهر آفتاب» همراه با عکس خبری بود که در فضای مجازی منتشر شد خبری که البته مسوولان نمایشگاه شهر آفتاب هم آن را تکذیب نکردند.

براساس اعلام پوسترهای تبلیغاتی قرار بود که نمایشگاه ازمورخ ۱۰ تا ۱۳ آبان در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شود که گویا برگزار کنندگان این نمایشگاه با توجه به جلسه‌ای با مسوولان نمایشگاه قرار گذاشتند که برگزاری این نمایشگاه به ۲۲ تا ۲۵ آبان موکول شود.

برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست از جهات مختلف قابل بررسی است. در وهله اول وقتی که تمام رسانه‌های معاند با توطئه برای نابودی فرهنگ ایرانی اسلامی در حال تبلیغ زندگی افراد با حیواناتی همچون سگ و گربه در محل زندگی خود هستن واقعا مکانی که قرار بود در اختیار ترویج فرهنگ ایران اسلامی باشد حال محل برای برگزاری نمایشگاه حیوانات خانگی شده است و در راستای ترویج فرهنگ غربی قدم برمی‌دارد.

از آن مهمتر در این ورته حساس که کشور در جنگ تمام عیار و ظالمانه اقتصادی است و می‌طلبد که تمام ارکان نظام، سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهاد‌های خصوصی در یک صف و پشت به پشت هم به مقابله با استکبار جهانی بپردازند نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به جای برنامه‌ریزی برای نمایشگاه‌های اقتصادی و حمایت از کالای ایران و صادرات، در حال آماده سازی این نمایشگاه برای برگزاری نمایشگاه حیوانات اهلی هستند.

این در حالی است که اخبار رسیده حاکی از آن است که نمایشگاه‌های متعدد اقتصادی که این روزها بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند حمایت هستند با بی مهری مسوولان این مجموعه مواجه‌اند. درابتدای سال ۹۷ تقویم نمایشگاهی این مجموعه نوید برگزاری حدود ۱۰۰ نمایشگاه را می‌داد که بعید است تا امروز این هدف محقق شده باشد.

امید است شورای شهر محترم تهران و شهردار با بازنگری در سیاست‌های مدیریتی این مجموعه افق‌های روشن را برای این مجموعه متصور شوند و شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این مجموعه در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری و سربلندی ایران اسلامی گام بردارند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/stkJx
برچسب ها

نوشته های مشابه

3 Comments

 1. چظور زمانی که زلزله اتفاق میوفتد و یا در جایی که نیروهای انتظامی نیاز به کشف مواد مخدر دارند استفاده از سگ مجلز و لازم است و سگها حتی کار آمد تر از نیروهای امدادی و انتظامی هستند ولی زمان نمایش و فروش حیوانات و تجهیزات وابسته باعث تشدید مشکلات اقتصادی میشود؟
  در ضمن زمانی که نیروهای انتظامی توانایی دفاع از اموال مردم را ندارند و.مملک در حدی است که چند نفر میتوانند وارد باغهای مردم شوند و به آنها تجاوز کنند و به راحتی قضر در بروند نقش سگ مهم تر از نیروهای انتظامی نیست؟
  در ضمن نگهداری از حیوانات هیچ خللی در اقتصاد مقاومتی آقایان ایجاد نمیکند
  مشکلات اقتصادی و عدم تولید ملی بیشتر از عدم مدیریت کلان و اختلاص و جنگیدن و هزینه در کشورهای همسایه میباشد که داشتن یک گربه یا سگ و یا یک طوطی باعث آن نمیباشد
  بهتراست قبل از نوشتن چنین مقاله ای به این نکات فکر شود!

  16
  1
 2. سلام اقایی که اینو نوشتی شهر افتاب به منظور برگزاری نمایشگاه افتتحاح شده نه برای خاک خوردن به نظرم برای اگاهی مردم از حیوانات و دامپزشکی کشور بسیار مفید هست و رشد اگاهی مردم هست که باعث پیشرفت میشه ضمنا افراد زیادی دوستدار حیوانات هستند و دوست دارن چنین نمایشگاهی برگزار بشه لطفا سنگ اندازی نکنید ضمنا به غیر نمایشگاه کتاب و یکی دو نمایشگاه دیگر نمایشگاهی برای عموم مردم نبوده بیشتر نمایشگاه ها برای شرکت ها و تولیدی ها برگزار شده باید نمایشگاهایی که برای عموم مردم هست بیشتر برگزار بشه نه اینکه تمام سعی خودتونو بکنید کنسل کنید

  11
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن