آنجلینا جولی خواهان آتش‌بس پایدار در یمن شد

«آنجلینا جولی»، نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خواستار برقراری آتش‌بس فوری در یمن و حل و فصل همیشگی این جنگ شد. او همچنین اقدام کند جامعه بین‌الملل را شرم‌آور دانست.

به گزارش ایسنا، آنجلینا جولی از رایزنی‌های اخیر برای توقف درگیری‌ها استقبال کرد و از شورای امنیت درخواست کرد تا در همکاری با کشورهای این منطقه پایانی مذاکره‌شده برای این درگیری پیدا کرده و قوانین بین‌المللی برای حفاظت از جان غیرنظامیان را اجرا کند.

براساس گزارش پایگاه این نهاد بین‌المللی، این نماینده سازمان ملل همچنین خواستار درک بیشتر قوانین حفاظت از پناهندگان شد و از تمامی کشورها درخواست کرد تا نقش خودشان را در تخفیف درد و رنج انسانی در یمن ایفا کنند. جولی اکنون در کره‌جنوبی به سر می‌برد؛ جایی که میزبان صدها یمنی است که از این جنگ گریخته‌اند.

او تاکید کرد: ما به عنوان یک جامعه بین‌الملل، برای پایان بخشیدن به بحران در یمن، به طور شرم‌آوری آهسته عمل کردیم. ما شاهد بوده‌ایم که وضعیت به حدی بغرنج شد که اکنون یمن در آستانه قحطی ساخته دست انسان است و با بدترین شیوع وبا در جهان در چندین دهه گذشته روبه‌روست. زمانیکه یک درگیری تا به این حد گسترده می‌شود، مردم اگر شانس زنده ماندن پیدا کنند، چاره‌ای جز فرار بر خود نمی‌بینند. تنها راه قدرت بخشیدن به آوارگان برای بازگشت به خانه‌هایشان و کاهش شمار جهانی آنها، پایان دادن به این درگیری‌هاست. حمایت از پناهندگان در سراسر جهان ضرورت دارد.

نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل افزود: امیدوارم بتوانیم درک عمیق‌تری از واقعیت‌های انسانی داشته باشیم که مردم را وادار به فرار می‌کند، همچنین معیارهای قانونی سخت و فرایندی که وضعیت پناهندگان توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تعیین می‌شود با همکاری مقامات ملی به بررسی گذاشته می‌شود و مسؤولیت مشترک ما برای کمک به پناهندگان تا زمانی که آنها بتوانند به خانه‌هایشان بازگردند، محفوظ است. بدون یک واکنش جهانی بر پایه قوانین بین‌المللی و مسؤولیت‌پذیر جمعی، ما با خطر بی‌ثباتی بیشتر و ناامنی بلند مدت مواجه هستیم که می‌تواند تاثیری منفی بر تمامی کشورها بگذارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن