المانیتور: با وجود تحریم ها باب مذاکره ایران و آمریکا بسته نشده است

المانیتور نوشت : در حالیکه مقامات ایرانی همزمان با اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه تهران، در مسیر مقابله با تحریم ها قرار گرفته اند، اما درها برای مذاکرات ایران و آمریکا در اینده بسته نشده است .

به گزارش ایرنا، المانیتور افزود : حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در اظهارنظر خود در مورد اعمال مجدد تحریم های آمریکا ؛ از تحریم های ضد ملت ایران انتقاد کرد اما درها را برای هرگونه مذاکره با امریکا در آینده باز گذاشت. البته این حقیقت را نباید فراموش کرد که آینده این نوع مذاکره مبهم است.

روحانی گفت که دور جدید تحریم ها غیرقانونی و مغایر با توافق هسته ای و قطعنامه سازمان ملل است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در کمپین انتخاباتی اش در سال ۲۰۱۶ قول داده بود در صوررت پیروزی در انتخابات امریکا از برجام خارج شود.

در ادامه این گزارش آمده است : حسن روحانی در مورد احتمال مذاکره با آمریکا گفت که اگر واشنگتن به تعهداتش در قبال توافقات اصلی در برجام متعهد بماند این می تواند زمینه ای برای مذاکره در اینده باشد.

روحانی تصریح کرد که در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل مقام های ارشد چهار کشور به دنبال میانجی گری برای مذاکره میان ایران-امریکا بودند.

المانیتور افزود: این اولین بار نیست که ایران اعلام کرده مقامات کاخ سفید به دنبال مذاکره با ایران بوده اند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز روز گذشته در مصاحبه با روزنامه یو اس ای تودی گفت، مادامی که آمریکا به تعهدات فعلی اش پایبند باشد، ایران تمایل به مذاکره دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن