وزارت کشور: برای یافتن اسید پاش ها تلاش می کنیم

قائم مقام وزیر کشور در رابطه با موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان گفت:‌ قرار شده است برای شناسایی عوامل اصلی و چگونگی این اتفاق اقدامات لازم انجام گیرد.
به گزارش ایسنا، امیری در حاشیه اولین سالگرد مراسم درگذشت حبیب الله عسگر اولادی تاکید کرد:‌ برای پیدا کردن عوامل اصلی این اتفاق تلاش لازم را انجام می‌دهیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا جرم اسیدپاشان اقدام علیه امنیت ملی به حساب خواهد آمد؟ گفت: تشخیص مصداق به عهده قاضی پرونده است که باید عمل متهم را با قوانین تطبیق دهد و بر اساس آن حکم صادر کند.
وی همچنین در جواب به سوالی در رابطه با تجمع روز گذشته مقابل وزارت کشور و این‌که آیا این تجمع با مجوز بوده است توضیح داد: وزارت کشور فقط سیاستگذاری می‌کند و اجازه این‌که تجمعی انجام بگیرد یا خیر به استانداری ها و فرمانداری‌ها واگذار شده است، پس جواب این سوال را از آقای استاندار بپرسید.
قائم مقام وزیر کشورر در حاشیه مراسم ختم آیت الله مهدوی کنی در جمع خبرنگاران گفت:‌ دولت مخالفتی با امر به معروف و نهی از منکر ندارد اما می‌خواهد این مسئله تاثیرگذار باشد.
حسینعلی امیری درباره طرح امر به معروف و نهی از منکر که در مجلس تصویب شده است اظهار کرد: زمانی که این طرح در مجلس مطرح شد آقای مجید انصاری نقطه نظرات دولت را درباره آن مطرح کرد. ما امر به معروف و نهی از منکر را نه تنها به عنوان یک امر اداری بلکه بالاتر از آن به عنوان یک تکلیف شرعی و اخلاقی و دینی بر خود فرض می دانیم. آنچه که محل صحبت است این است که چکار کنیم که امر به معروف ونهی از منکر اثربخش تر و تاثیرگذارتر باشد.
وی ادامه داد: در خصوص اثربخش بودن امر به معروف و نهی از منکر ،نقطه نظرات کارشناسانه‌ای وجود دارد که به مجلس محترم ارائه شده است.
سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که امر به معروف حاکمان اولویت دارد یا امر به معروف مردم؟ تاکید کرد: این را باید از نمایندگان مجلس بپرسیم چون طرح برای آنهاست. عرض من این است که امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف شرعی و دینی است. منظور این نیست که دولت با امر به معروف و نهی از منکر مخالف باشد اما ما دنبال اثربخشی موضوع هستیم و بحث های کارشناسی هم راجع به این طرح داشتیم که به مجلس شورای اسلامی هم اعلام کردیم.
وی درباره جلسه وزارت کشور درمورد خانه احزاب گفت:‌ خانه احزاب مربوط به خود احزاب است و ما گفته ایم احزاب با همدیگر کنار بیایند و ما هم کمک می کنیم تا خانه احزاب را احیا کنیم.
قائم مقام وزارت کشور در پایان درباره مجوز احزاب جدید اظهار کرد: الان مدتی است که ما کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را فعال کرده‌ایم و هر ۱۵ روز یکبار تقریبا برنامه داریم. کمیسیون ماده ۱۰ احزاب فعال است و تشکیل می‌شود و پرونده هایی که آماده طرح باشد در این کمیسیون مطرح می کنیم. احزابی که هم مجوز در خواست کرده‌اند در خواستشان بررسی می‌شود. من دیروز هم به مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور گفتم که اگر بیست روز هم از تاریخ استعلام منقضی شد و دستگاه‌های مختلف پاسخ ندادند به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بیاورید تا مدارک را بررسی کنیم.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن