بررسی مجازات عربستان در سنا  

قانونگذاران آمریکایی گفته‌اند که مجلس سنا حتمالا در هفته‌های آتی لایحه‌ای را برای مجازات عربستان به خاطر جنگ در یمن و همچنین قتل روزنامه‌نگار مخالف سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول به رای می‌گذارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت، سنا احتمالا تا پیش از پایان سال جاری میلادی قعطنامه‌ای را با هدف قطع تمامی کمک‌ها به عربستان به خاطر نقش این کشور در یمن به رای می‌گذارد.

وی ادامه داد، این احتمال وجود دارد که اقداماتی در جهت توقف فروش سلاح به ریاض در صحن سنا مطرح شود.

کورکر افزود: سناتورهای آمریکایی که برای نخستین بار از زمان برگزاری انتخابات کنگره آمریکا به واشنگتن باز گشته‌اند به دنبال راهی برای مجازات عربستان به خاطر قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف سعودی و همچنین جنگ در یمن هستند. اگر مساله منع فروش سلاح دست کم در سنا پیش بیاید، به دشواری می‌توان جلوی آن را گرفت.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا همچنین گفت که کارمندانش از مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، جیمز ماتیس، وزیر دفاع و جینا هاسپل، رئیس سیا اواخر نوامبر سال جاری میلادی می‌خواهند تا برای یکسری اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به نگرانی‌ها درخصوص مرگ خاشقجی و جنگ یمن به کنگره بیایند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا