توییت‌های موافقان و مخالفان اظهارات ظریف درباره‌ی پولشویی

«پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند. من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم؛ اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده‌ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند.»

این اظهارات «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در چند روز اخیر با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است. چند نمونه از واکنش‌های منفی و مثبت به این گفته‌های ظریف در توییتر را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز در ادامه می‌خوانید:

مهران خسروزاده: حمله به #ظریف برای گفتن این جملات آغاز شده و حتما تا زمانی که نگوید غلط‌ کردم کوتاه نمی‌آیند! این روش باندهای افراطی مملکت ماست! هر شخصی قدری نوری بتاباند در تاریکخانه‌های‌شان آنچنان برآشفت می‌شوند که تمام ابزارها را بسیج نموده تا آن کورسو را هم از بین ببرند!

رضا نصری: #ظریف تنها وزیر امور خارجه ایران است که بالاترین مقامات آمریکا، اسرائیل و سعودی از تریبون‌های بین‌المللی مشخصاً از او اسم برده‌اند و مستقیم مورد هدف داده‌اند. بنگاه‌های روابط عمومی آن‌ها هم پروژه تخریب او را از اولویت‌های خود می‌دانند. فقط بدانید ظریف مانعی بر سر راه آن‌هاست.

امین اسدی: سالانه ۱۰۰میلیارد یورو فقط در آلمان پولشویی انجام می‌شود؛ یعنی تقریبا برابر نقدینگی کل کشور ما! آقای ظریف راه مبارزه با پولشویی به کار گیری قوانین داخلی است نه عضویت درFATF

میرا قربانی‌فر: هیچ مجرمی را این جور نمی شد از مخفیگاه کشید بیرون که #ظریف انجام داد. یک کلمه گفت #پولشویی و ۳ روز هست آتش توپخانه هایشان متوقف نمی شود. حکایت چوب و دزد هست انگار!

شمیم صبح: #ظريف کشورمان را متهم به پولشویی بزرگ کرده و برای سالیان آینده بهانه ای به دست دشمنان داده تا فشار و تحریم علیه ملت ایران اعمال کنند. چرا قوه قضائیه با این تهمت پراکنی ها و خسارتهای سنگین به ملت برخورد نمیکند؟

عبدالرضا داوری: جناب #جواد_ظريف در شرايطي مدعي #پولشویی در ميهن مان شده اند كه بنا بر اسناد تاريخي متقن، جدمادري ايشان يعني «ميرزا علينقي كاشاني» از بنیانگذاران «پولشویی» در اقتصاد ايران معاصر است.

داوود حشمتی: یعنی الان من کاملا قانع شدم که بابا بزرگ ظریف داره از تو قبر داره در موسسات مالی اعتباری مشهد و یا به گفته خانم امانی در بانک شهر تهران پولشویی میکنه. احتمالا دستگاه پوز برده تو قبر داره کار میکنه. خدا نگذره ازش / حمله به ظریف آغاز شد. کاملا روشن بود که خواهند گفت: اگر اطلاعات دارید چرا ندادی. اما نمی‌گویند: 12 پرونده از زمان نجفی به قوه قضائیه رفته چه شد؟ ظریف در روزهای آینده خواهد گفت منظورش از 30 هزارمیلیارد پرونده موسسات مالی است. (که البته یک گوشه از ماجراست) اما کاش دولت کوتاه نیاید

سارنگ: جناب آقای دکتر ظریف، توهین و تهمتهای عبدالرضا #داوری علیه شما، مطابق قانون مجازات اسلامی شامل پیگرد قضایی است؛ لطفا از مجرای قانونی اقدام فرمایید

میلاد علوی: 8 مرداد 95 خبرگزاری تسنیم تیتر زد: “رتبه نخست در رده‌بندی جهانی #پولشویی به ایران داده شد” فکر بد نکنید، احتمالا اونموقع بحث حمله زنجیره ای به #ظریف و #FATF مطرح نبوده وگرنه منافع ملی اولویت اصولگراهاست نه تخریب دولت…

محمد مهاجری: نماینده قم ازافشاگری #ظریف درباره #پولشویی عصبانی شده. آدرس این پولشوها درشعرپروین اعتصامی آمده و آقای نماینده هم می‌شناسد! گفت:آن زرها که بردستی کجاست / گفت:در همیان تلبیس شماست / گفت:آن لعل بدخشانی چه شد / گفت:میدانیم ومیدانی چه شد / گفت:پیش کیست آن روشن نگین / گفت:بیرون آر دست از آستین

فرید ابراهیمی: باسمه تعالی جناب آقای دکتر ظریف اگر راست میگویید که نهاد یا فردی در ایران وجود دارد که ۳۰هزارمیلیارد تومان پولشویی میکند اما اسم و نحوه عمل آن را افشا نمیکنید، قطعاً خائنید. اگر هم دروغ میگویید باز هم قطعاً خائنید. ومن الله التوفیق

احسان بداغی: حمله فارس به #ظریف بابت اشاره اوبه وجود #پولشویی گسترده درایران ونگرانی عاملان آن از #شفافیت رامقایسه کنید با تائید پاس گل #ذوالنور به #ترامپ توسط این خبرگزاری که حتی اطلاعات سپاه هم آن را #دروغ دانست. کدامیک آتو به #دشمن وتهمت به نظام بود؟آیا وزیرخارجه آب درخوابگه مورچگان ریخته؟

حسین امیدیان: ظریف واقعی و بی نقاب یعنی همین ظریفی که مصاحبه کرده و در حالیکه دشمنان ما در FATF میگویند میخواهند احتمال پولشویی را از بین ببرند ؛ او سخن از پولشویی کلان قطعی می راند. همراهی او با دشمنان همیشه عجیب بوده ، گزافه نابودی تسلیحات ایران با یک بمب آمریکا را قبلا گفته بود

رسول شکری‌نیا: به نظرم #ظریف گراهای خوبی به داخل و خارج کشور داد. دستگاه های امنیتی، قضایی و نظارتی باید این اظهارات را جدی گرفته و اسناد ادعایی ایشان را مطالبه کنند. هرکسی در هرجایی #پولشویی می کند، باید سریع شناسایی و محاکمه شود. برادران و آقازاده های مسئولان دولتی بر همه مقدم ترند.

فرشاد: هدف زدن دولت باشه، تک‌تک این رسانه‌های خاص آمار تخلفات مالی را دوبرابر میکنند، منتها وای به حال روزی که ظریف به #پولشویی برخی شخصیت‌های منتفع از فضای غیرشفاف مالی اشاره کند… پولشویی واقعیت مسلم اقتصاد ایران است.

وحید یامین‌پور: همچنان منتظریم قوه قضاییه نسبت به ادعاهای وزیر امور خارجه در رسانه‌ی منتسب به علی لاریجانی واکنشی نشان دهد. یا پیگیری مدعا یا تعقیب مدعی نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به طور گسترده مستند به ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی از مصادیق افساد فی الارض است.

سربداران: آقای یامین‌پور البته ما هم همچنان منتظر رسیدگی قوه قضائیه به تهمت هایی که به موسوی و خاتمی درباره گرفتن پول از سعودی و آمریکا زده شد هستیم، همینطور رسیدگی به جرائم مشهود دولت معجزه هزاره سوم و حامیان و طرفداران و نویسندگان و … که بال و پر به او دادند تا مملکت رو ویران کند، سنگ پای قزوین چنده؟

رضا هونجانی: ظریف یک تنه به میدان آمده ؟! با توجه به شخصیت #ظریف که معمولاً اهل جنجال داخلی نیست یا خبرهایی در راه است یا با همه‌ی وجود احساس خطر کرده.

آزادی: رضايت كدخدا تا كجا..!؟ ظريف در اظهارنظري شرم آور مخالفينش را ب پولشويي متهم كرد و ادعا كرد همانها مخالف #خيانت_fatf هستند در حالي ك خود و ياران ليبرالش مخالف تصويب لايحه بومي پولشويي در كشور بود!

علی نادری: امروز #وحید_مظلومین که به سلطان سکه معروف بود، اعدام شد. مظلومین در زد و بند با بانک مرکزی و دولت یکی از بزرگترین شبکه های #پولشویی کشور را شکل داده بود. شاید منظور #ظریف از “شبکه پولشویی” همین شبکه خصوصی – دولتی خودشان باشد! نعل وارونه زدن عادت استاد بود …

مسعود بهنود: نه که #ظریف گاف نمیکند، بلکه در صحنه جهانی کمتر از شما گاف میکند. قبول اینکه در کشور پولشویی هست، چون همه جای جهان به کمابیش هست، درچشم جهان گاف نیست، مخالفت کردن با او گاف است یعنی که «نگو چون دستمان رو میشود». سخن ظریف حکومت را از اتهام دور میکند.

عباس کلاهدوز: اتهام پولشویی به نظام از سوی یک مسئولان بلند پایه دولتی تبعات سنگینی علیه کشور در عرصه جهانی دارد! آیا نباید #ظریف در صورت فرافکنی و عدم اثبات مدعایش، محاکمه شود؟!

جنلی: وقتی مذاکره می‌کردیم،روحانی: خزانه خالی‌ست. وقتی آمریکا تهدید کرد،ظریف: آمریکا با یه موشک کل سیستم دفاعی ما رو از کار میندازه. وقتی به ایران ایراد گرفتن که از تروریسم حمایت مالی و پولشویی میکنه، ظریف: در ایران هزاران میلیارد تومن پولشویی می‌شود. اینا سیاستمدارای ایرانن یا اسرائیل

سیدمصطفی تاجزاده: #انتقاد از وزیر خارجه مانند انتقاد از رهبر و رئیس جمهور حق هر شهروند ایران زمین است اما #خبرگزاری_فارس وابسته به […] حق ندارد بودجه دفاعی کشور را به‌شکل غیرقانونی خرج تهیه کلیپ تخریبی علیه دکتر ظریف و توهین به او کند، به آن دلیل که ضد مافیای #پول‌شویی در ایران سخن گفته است.

فرید موسوی: تاثیر سیاست‌های تیم اقتصادی جدید دولت در زمینه کاهش سرعت گردش پول، مبارزه با #پولشویی و محدودسازی تامین مالی قاچاق منوط به استمرار این سیاست‌ها، تعریف اقدامات تکمیلی و مقاومت در برابر فشارهایی است که بخشی از آنها را در واکنش به سخنان اخیر دکتر #ظریف دیدیم.

علی خضریان: در غائله‌ی هسته‌ای که منجر به تحریم‌های همه‌جانبه شد نیز ابتدا فردی همچون احمد شیرزاد ادعایی غیرمستند را مطرح و در #پادگان_اشرف ساخته و پرداخته شد. حالا اگر ادعای پولشویی جناب #محمدجواد_ظریف نیز منجر به قطعنامه شورای امنیت علیه ایران شد، تعجب نکنید ایشان #قهرمان_دیپلماسی هستند.

سارا معصومی: تسنیم تیتر بزند #ایران رتبه نخست در رده‌بندی جهانی #پولشویی،مباح است و قابل استناد اما #محمدجواد_ظریف بگوید آقایان #پولشویی بلای اقتصاد کشور شده همه کفن‌پوش فریادمی‌زنند آبروی نظام رفت(البته آقای ظریف هم دیر هشدار داده‌اند، دوستان در تسنیم دوسال قبل زحمت این تیتر را کشیده‌بودند)

زهرا طباخی: چند دور فیلم گفتگوی ظریف را دیدم. به نظرم کاملا آگاهانه به فضاسازی حقوقی آمریکا علیه ایران در موضوع #پولشویی کمک رسانده است. باند توییتری ظریف بارها علیه #FDD کمپین کردند، بعد آقای وزیر مهمترین مدعای مارک دوبوویز و تیمش علیه ایران را مستند کرد!! پیگرد قانونی #ظریف واجب است

هادی موسوی: حالا شما بشین بگو، #ظريف در مورد #پولشویی به دشمن گرا داده. اونها خودشون براساس آمار، رتبه بندی پولشویی در دنیا رو در میارن و رتبه ایران مشخص میشه. شاخص بازل پولشویی ایران با شاخص ۸.۶۱ در صدر پولشویی دنیا است.

انتهای پیام

کلیک کنید
دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خود شما که مخالفین اف ای تی اف را به پولشویی متهم میکنید . کارت سوخت را فراموش کردید که چه بلایی سرش آوردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا