گزارشی از میزگرد دانشجویی در ده ونک

یک میزگرد دانشجویی امروز درباره‌ی مسایل منطقۀ ده ونک، در محل ده ونک برگزار شد که در آن چهار فعال دانشجویی حضور داشتند.

به گزارش انصاف نیوز، گزیدۀ سخنان محمدکاظم پرهیزکار، دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در این میزگرد دانشجویی مشترک درباره‌ی وقایع اخیر منطقۀ ده ونک به نقل از کانال این تشکل دانشجویی در پی می‌آید:

«انقلاب اسلامی از یک اسلام رهایی‌بخش سخن می‌گفت و قرار بود که آزادی‌های مدنی و اجتماعی گسترش یابد و از رأفت و حق مسکن مستضعفین حرف می‌ز‌د.
این آرمان‌ها در مشکلات امروز هیچ نقشی ندارند؛ همۀ این‌ها از دوری ما از آرمان‌ها نشئت می‌گیرد. ما با شفافیت روبه‌رو نیستیم. حرف ما این است که پاسخ‌گویی نیست».

«انجمن اسلامی از هنگامی که وارد مساله شده، نامه‌های متعددی به مسوولین ارائه کرده است اما همه خاموشند و پاسخ‌گویی نیست.
گویا مسوولان می‌خواهند نشان بدهند از همین انقلاب دور افتاده‌اند‌؛ آن‌ها را ضد انقلاب خطاب می‌کنند. ضدانقلاب کسی نیست که از قانون اساسی و حق مسکن حرف میزد.
قرار بود حق مستضعفین را بگیرند نه آن که برج سازی کنند؛ از طرفی ارباب ثروت و از طرفی دیگر ارباب قدرت ما را تحت فشار قرار می‌دهد.
کجاست دولت که حق مسکن برای مردم قائل شود؛ و نه آن که از جانب وزارت علومش مردم را بی خانه ‌کند. دانشگاه اگر طرح توسعه دارد اسنادش را رو کند».

[پرهیزکار با اشاره به صحبت‌های یکی از حضار گفت:]

«خانم زهرا رهنورد خودشان در حصر هستند و دستشان به جایی بند نیست و صدایش به جایی نمی‌رسد. مسالۀ ما پیرامون مشکلات این منطقه، خانم رهنورد نیست؛ مساله‌ی ما فرآیندهایی است که ایشان را در حصر قرار می‌دهد، صداها را بریده و عدالت اجتماعی و آزادی بیان را از بین می‌برد».

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا