گسترش سیطره چینی ها تا درون داعش

بیش از 20 تبعه چین به همراه تروریست های ‘داعش’ در جنوب غربی ‘کرکوک’ می جنگند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا، یک منبع آگاه امنیتی عراقی روز سه شنبه در گفتگو با سومریه نیوز گفت: سه تروریست چینی پیش از این در حملات هوایی به پایگاه های تروریست ها به هلاکت رسیده و در مقبره ای در منطقه ‘الرشاد’ دفن شده اند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: تروریست های چینی بیشتر در مناطق تحت اشغال داعش در شهرهای ‘الحویجه’، ‘الریاض’، ‘الرشاد’ و مناطق محدودی از شهرستان ‘داقوق’ حضور دارند.

بر اساس این گزارش، تروریست های تبعه 12 کشور در بخش های جنوب غربی استان کرکوک با ارتش و مردم عراق می جنگند.

گروه تکفیری – تروریستی داعش در تهاجم گسترده که از اوایل تابستان با پشتیبانی برخی کشورهای منطقه ، در شمال و غرب عراق شروع کرده، مرتکب جنایت های هولناکی شده است.

مقامات رسمی کشورهای اروپایی پیشتر اعتراف کرده بودند که بیش از سه هزار شهروند غربی بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان عضو داعش هستند.

از سوی دیگر رسانه های چاپ فلسطین اشغالی از حضور 30 مزدور جنگی صهیونیست در کنار تروریست های تکفیری داعش در سوریه و عراق خبر داده اند.

یک عضو شورای استان الانبار عراق در این باره گفته است: گروه تروریستی داعش سلاح های ساخت سال 2014 را در اختیار دارد و اعضای آن از شهروندان 67 کشور هستند.

طه عبدالغنی در برنامه خفایا معلنه که از شبکه ‘السومریه’ پخش شد، افزود: دشمنان ما از سلاح های قدیمی استفاده نمی کنند بلکه سلاح های ساخت سال جاری میلادی را در اختیار دارند.

کشورهای اردوگاه ضدسوری بویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و چند کشور عربی منطقه، داعش و دیگر گروههای مسلح تکفیری از جمله جبهه النصره را با هدف انجام اقدامات تروریستی و درگیری های مسلحانه علیه حکومت بشار اسد، مورد حمایت گسترده تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی قرار دادند.

بسیاری از گزارش ها همچنین نشان می دهد که گروه های تروریستی چند ملیتی ضد سوری با کامیون های انباشته از تسلیحات از خاک ترکیه به سوریه منتقل می شدند که هنوز این روند ادامه دارد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا