“روحانی از همان ابتدا هم پشت‌گرم به گروه‌ها نبود”

سیدمصطفی هاشمی‌طبا معتقد است: روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود بلکه این گروه ها بودند که سراغ ایشان آمده و او را انتخاب کردند وگرنه ایشان به کسی قول و وعده ای نداده بود.

هاشمی طباء به خبرآنلاین گفت: خیلی بعید است شخصی که زندگی سیاسی داشته و شناخت دقیقی از شخصیت ها و افراد دارد چنین اظهارنظری کرده باشد. برای شخص من از همان ابتدا میزان توانایی و روش کار آقای روحانی روشن بود و فکر می کنم اصلاح طلبان هم آقای روحانی را خوب می شناختند.

اصلاحات هیچ گاه سرنوشت خود را به دولت آقای روحانی گره نزد

وی با بیان اینکه آقای روحانی از نظر وابستگی سیاسی همیشه عضو جامعه روحانیت مبارز بودند، افزود: البته باید تاکید کرد که جریان اصلاحات هم هیچ گاه سرنوشت خود را به آقای روحانی گره نزد، اصلاح طلبان در همان زمان انتخابات هم اعلام کردند که خیرالموجودین را انتخاب می کنیم؛ واقعیت آن است که اصلاح طلبان چاره ای جز انتخاب آقای روحانی نداشتند زیرا گرایشی به انتخاب آقای رئیسی یا قالیباف از  سوی آنها نبود بنابراین همگی تلاش می کردند تا آقای روحانی پیروز انتخابات باشد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: پس رفتار اصلاح طلبان در انتخاب آقای روحانی، گره زدن سرنوشت اصلاحات به دولت آقای روحانی نبوده بلکه اصلاح طلبان خودشان ایشان را انتخاب کردند؛ آقای روحانی هم از روز اول نگفتند که من وابسته به گروه خاصی هستم و کاملا مطابق پیش بینی ها عمل کردند.

هاشمی طباء ادامه داد: بر این اساس اظهارات آقای حجاریان به عنوان فردی سیاسی و با تجربه برای من قابل تعجب است؛ این اظهارات با تصمیمی که مجموعه اصلاح طلبان در زمان انتخابات اتخاذ کردند همخوانی ندارد. البته اصلاح طلبان در زمان آقای خاتمی هم  چنین  حرف هایی را در ابتدا مطرح می کردند و بعد از پروژه عبور از آقای خاتمی مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان از همان ابتدا می دانستند عملکرد آقای روحانی در آینده چگونه خواهد بود، تصریح کرد: بنابراین طرح موضوعاتی مبنی بر اینکه “نباید سرنوشت اصلاحات را به دولت روحانی گره می زدیم” مغایر بحث و دانش اول سیاسی اصلاح طلبان است زیرا آقایان اصلاح طلب دانش اولیه سیاسی داشته و می دانستند که چه اتفاقی خواهد افتاد، حال اینکه امروز از دولت تبری می جوید جای تعجب دارد.

روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود

هاشمی طباء ادامه داد: از روز اول اصلاح طلبان می دانستند به چه کسی رای می دهند، اگر یک فرد با سابقه سیاسی در زمان رقابت های انتخاباتی احساس کرده باشد که آقای روحانی مطابق منویات او عمل خواهد کرد یا باید خیلی ساده لوح یا خیلی بی دانش باشد.

رقیب انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ در پاسخ به اینکه چرا برخی از اصلاح طلبان در مقطع کنونی در پی فاصله گرفتن از دولت و به عبارتی خالی کردن پشت دولت هستند، تاکید کرد: نمی توان این اظهارات را به معنای خالی کردن پشت آقای روحانی قلمداد کرد زیرا آقای روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود بلکه این گروه ها بودند که سراغ ایشان آمده و او را انتخاب کردند وگرنه ایشان به کسی قول و وعده ای نداده بود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن