۸۶۰ میلیارد تومان به عنوان سود سهام عدالت واریز شد

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی -رئیس سازمان خصوصی سازی-گفت: ۸۶۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ به پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به ازای هر نفر ۱۷۵ هزار تومان در اول آذر امسال پرداخت شد.

پوری حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۵ که در سال ۱۳۹۶ باید پرداخت می شد، به حساب همه مشمولان واریز شد.

وی افزود: تعداد ۴۰۰ هزار نفر از مشمولان سود مالی سال ۱۳۹۵ که مطابق مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ تا پایان مهرماه فرصت داشتند شماره شبای خود را ثبت کنند نیز در ابتدای آذر و همزمان با واریز سود سال مالی ۱۳۹۶، سود خود را دریافت کردند.

به گفته این مقام مسئول در ابتدای آذرماه در مجموع پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سود دریافت کردند.

** مرحله بعدی واریز سود سهام عدالت مشخص نیست

رئیس سازمان خصوصی سازی توضیح داد: مرحله نخست واریز سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ در حالی شروع شد که سازمان خصوصی سازی همه سود را از ۴۹ شرکت سرمایه پذیر به یک باره دریافت نکرده است.

وی افزود: به تناسب دریافت سود در مراحل مختلف، سود مشمولان واریز می شود.

پوری حسینی اظهارداشت: مطابق قانون تجارت، شرکت های سرمایه پذیر بعد از برگزاری مجامع، هشت ماه فرصت قانونی دارند تا سود پرداخت کنند. با توجه به اینکه مجامع برخی از این شرکت ها تیرماه برگزار شده تا اسفندماه فرصت دارند تا سود خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: البته برخی شرکت ها همچون هلدینگ خلیج فارس که سود خوبی داده است، مهر ۹۷ مجمع برگزار کردند که موعد قانونی وصول سود آنها خرداد ۱۳۹۸ است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ها می توانند از مهلت هشت ماهه استفاده کنند، گفت: سازمان خصوصی سازی با رایزنی با شرکت ها تلاش می کند آنها را متقاعد کند سود خود را زودتر پراخت کنند.

** سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ حدود ۱۶ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت به نسبت سهمی که در صورتحساب خود دارند در سال مالی ۱۳۹۶ سود دریافت می کنند که این میزان نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی اظهارداشت: قصد داریم برخلاف سال گذشته که سود در ۲ مرحله پرداخت شد، سود امسال را کامل واریز کنیم.

** ارزش سهام عدالت خانوار پنج نفری ۱۱ تا ۲۲ میلیون تومان است

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص ارزش سهام سال مالی ۱۳۹۵ نیز گفت: بیشتر مشمولان با توجه به سود سهام عدالت در سال های گذشته که به ۵۳۲ هزار تومان رسیده، به میزان فوق سهم دارند.

وی افزود: مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) یا سازمان بهزیستی از محل تخفیف ۵۳۲ هزار تومانی، ارزش سهامشان یک میلیون تومان شد که سود سهام خود را گرفتند. تعداد بسیار اندکی نیز خودشان ۴۶۸ هزار تومان واریز کردند و سهم خود را به یک میلیون تومان سهم افزایش دادند.

میرعلی اشرف پوری حسینی

پوری حسینی بیان کرد: کسانی که صاحب یک میلیون تومان سهم هستند (یعنی واریزی خود را کامل کرده اند) اکنون ارزش واقعی سهامشان در بازار بین چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است.

وی یادآور شد: با توجه به ارزش چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی سهام عدالت هر نفر- در صورتی که واریزی یک میلیون تومانی را پر کرده باشند- مجموع ارزش واقعی سهام یک خانواده پنج نفره به ۲۱ میلیون تومان می رسد.

وی گفت: البته خانوار پنج نفره ای که هر کدام ۵۳۲ هزار تومان سهام عدالت دارند- واریزی یک میلیون تومان را تکمیل نکرده اند- ارزش واقعی سهامشان حدود ۱۱ میلیون تومان می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بنابراین ارزش سهام عدالت یک خانوار پنج نفره بین ۱۱ و نیم میلیون تومان تا ۲۲ میلیون تومان می شود.

** امیدواریم مجلسه لایحه آزاد سازی سهام عدالت را تصویب کند

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره لایحه آزادسازی سهام عدالت گفت: این لایحه حدود ۹ ماه پیش از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است.

وی اظهارداشت: امیدواریم این لایحه هر چه زودتر به صحن علنی بیاید و تبدیل به قانون شود تا بتوانیم فاز سوم سهام عدالت را کلید بزنیم و اصل برگ سبز را که هم اکنون ارزش آن ۴٫۲ برابر است به مشمولان سهام عدالت بدهیم.

به گزارش ایرنا، سازمان خصوصی سازی چهارشنبه گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد که واریز نوبت دوم سود مشمولان سهام عدالت از پنجشنبه (اول آذرماه) شروع می شود و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت می کنند.

در نوبت اول ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سود سهام عدالت خود را به طور کامل دریافت کردند که سود اختصاص یافته به این دسته از مشمولان حدود سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

همه مشمولان برای آگاهی از آخرین وضعیت سهام عدالت خود می توانند به سامانه www.samanese.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن