پاسخ رضا کیانیان به اظهارات سیداحمد خاتمی درباره‌ی مشروبات الکلی

رضا کیانیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

“آقای خاتمی امام جمعه تهران.

آیا خبر دارید ایران یکی از کشور هاییست که بالاترین مصرف سرانه مشروبات الکلی را دارد؟

آیا میدانید این همه مشروب الکلی از کجا تامین می شود؟

در ایران فقط مشروبات الکلی دست ساز مصرف نمی شود، بلکه حجم بالایی از مصرف داخلی از خارج وارد میشود. و این واردات آنقدر زیاد است که در اکثر نقاط ایران ، هر کجا و هر لحظه ای که اراده کنید در اختیارتان قرار می گیرد؟ فقط کافی ست تلفن کنید و برایتان بیاورند درب خانه ! آیا می دانید این مشروبات الکلی خارجی ، در این حجم زیاد چگونه وارد ایران می شود؟ ‌آیا می دانید چون این مشروبات قاچاق هستند ، سو استفاده کنندگان زیادی مشروبات تقلبی می سازند و در اختیار مصرف کننده قرار می دهند؟ و همین مشروبات تقلبی ، باعث کوری و مرگ و میر های فراوانی می شود؟

آیا می دانید مصرف سرانه مخدر های طبیعی و شیمیایی آنقدر بالاست که حتی به دبستان ها هم رسیده است؟

آیا می دانیداین همه مواد مخدر از کجا تامین می شود؟

آیا به نظر شما مصرف مواد مخدر مثل شیشه و هرویین و گل و ال اس دی و کوکایین و ……. خانمان برانداز ترند یا مشروبات الکلی؟

من از مصرف الکل حمایت نمی کنم اما با مصرف مواد مخدر با تمام وجود مخالفم.

شما حتما به فیلم هایی که وزارت کشور و وزارت اطلاعات از بلاهایی که مصرف مواد مخدر به سر این مردم مظلوم آورده و میاورد در اختیار دارند دسترسی دارید. اگر ندیده اید خواهش می کنم حتما ببینید.

آیا تا به حال در نماز جمعه ازین معضلات بحثی به میان آورده اید؟

آیا تا به حال به آسیب شناسی این معضلات کمک کرده اید؟

شما به گونه ای در مورد کشور ایران صحبت می کنید که انگار یک کشور خیالی ست!

در ایران واقعی مثل همه کشور های دیگر جهان ، چه بخواهید و چه نخواهید این مواد مصرف می شوند. اما کشور های دیگر صورت مسله را پاک نمی کنند. بلکه با واقعیات کشور به شکل واقعی رو برو می شوند. آسیب شناسی می کنند و راه حل پیدا می کنند.

موضوع مشروبات الکلی هم مثل همه مشکلات فقط با ندیده گرفتن حل نمی شود.

فرض کنیم روزنامه ایران هم به این موضوع اشاره نکرد. و هییت نظارت بر مطبوعات روز نامه ایران را توقیف کرد ، آیا مشکل حل می شود؟ دیگر کسی مشروب نمی خورد؟ دیگر مشروب قاچاق در آن حجم زیاد وارد کشور نمی شود؟ دیگر مشروب تقلبی ساخته نمی شود و مصرف کنندگان این محصولات تقلبی کور نمی شوند و نمی میرند؟ یا این که بر عکس واردات بیشتر میشود و محصولات تقلبی فراوان تر می شود و کوری و مرگ و میر فرا گیر تر می شود؟”

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. سوای از نقطه نظرات قابل تامل جناب کیانیان، واقعیت این است که سه دهه بحران سازی برای اصلاح طلبان دقیقا از چنین مدلی تبعیت می کرده، وقتی مروز میکنیم بسیاری از برخوردها را متوجه می شویم فردی یک تابو را به نقد بنیادین دراورده ولی با تحلیل وارونه متهم و مورد هجوم قرارگرفته! حالا تسنیم که از همین ادرودسته است پذیرفته که اشتباه کرده باز هم اگرچه جای شکرش باقیست ولی جامعه چقدر باید هزینه بپردازهتا امثال تسنیم متوجه بشوند که اشتباه کردند.

    2
    1
  2. بنده مصرف نمی کنم اصلا متنفرم. اما همه افراد یک جامعه مثل استاد کیانیان، حضرت آیت الله خاتمی به مساله الکلیسم می نگرند، قطعا نه. برخی ها طرفدار سرخت مصرفند و به هر راهی شده مصرف می کنند، برخی مثل بنده بی خیالند و این موضوع را به خود مرتبط نمی دانند. اما برخی ها مانند آقای خاتمی مخالف سرسختند. باید بنگریم ببینیم واقعیتهای اجتماعی نشانگر چه چیزی هستند؟به نظرم حرف استاد کیانیان که به طور صادقانه واقعیتها را مطرح کردند مورد بررسی قرار بگیرد و نهادهای اجتماعی راه حلی را پیدا کنند.

  3. نظرات بسیار سطحی و غیر واقعی است. ایشان از کجا آمار دارند که مصرف الکل در ایران از بالاترین هاست مگر اینکه به دور و بر خود فقط نگاه کرده باشند و جامعه آماریشان همان کسانی باشند که می بینند. بحمد الله جامعه ما با همه مشکلاتش از پاکترین جوامع است ولی بالاخره در هر جامعه ای افرادی که بدنبال اینگونه موارد هستند که خانمانسوز هست میباشند. این برهان مانند این است که بگوییم چون تجاوز هست باید خانه های فساد را علنی و قانونی کرد. بدا به حال اظهار نظرهایی که از روی احساس است و نه عقل.

  4. با نطر آقای کیانیان صد در صد موافقم . آقای خاتمی مثل همیشه و در همه موارد یا در اشتباه است و یا بنا به دلایلی خودش را به خواب زده

  5. مردم ایران 80 میلیون نفر با 80 میلیون طرز تفکر هستند و نمی توان انتظار داشت همه از شیعه و سنی و کرد و لر و ترک و بلوچ و ترکمن و…. هر روز صبح دستورات زندگیشون را از متفکران دینی بگیرند. سعه صدر لازم است و بینش صحیح به جامعه. با شعار نمی شود کشور اداره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا