“در ایران صداهای مخالف با برجام روزبه‌روز بیشتر می‌شود”

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در صورتی که آورده‌ای حاصل نشود، هدف ما از ماندن در برجام چه خواهد بود؛ به ویژه این که در ایران صداهای مخالف با برجام روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، این اظهارات علی‌اکبر صالحی در آستانه دیدارش با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز مطرح شده است.

صالحی در این گفت‌وگو با اشاره به این که زمان‌بندی مورد نظر که در حد چند ماه بود، رو به اتمام است، اظهار کرد: فکر می‌کنم دوره صبوری برای مردم ما محدودتر و محدودتر می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، صالحی گفته است، در صورتی که ایران شاهد مزایای اقتصادی برجام نباشد، می‌تواند غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد را از سر بگیرد.

صالحی که برای گفت‌وگو با اروپایی‌ها درباره همکاری‌های هسته‌ای صلح‌آمیز به بروکسل رفته است، تصریح کرد، تلاش‌های اتحادیه اروپا امیدوارکننده است اما «ما هنوز نتایج ملموسی مشاهده نکرده‌ایم».

او همچنین از برنامه اتحادیه اروپا در راستای تعامل تجاری غیردلاری استقبال کرد و گفت: SPV می‌تواند در زنده نگه داشتن برجام مفید واقع شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان همچنین اظهار کرد: در صورتی که آورده‌ای حاصل نشود، هدف ما از ماندن در برجام چه خواهد بود؛ به ویژه این که در ایران صداهای مخالف با برجام روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

او خاطرنشان کرد: بازگشت به چیزی که قبلا داشتیم و حتی وضعیت بهتر از آن، برایمان بسیار آسان است. ما می‌توانیم فعالیت در راستای غنی‌سازی ۲۰ درصد را آغاز کنیم. ما می‌توانیم میزان اورانیوم غنی شده را بالا ببریم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا