حذف یک خبر پس از فیلتر آن

تیتر یک امروز سایت انصاف نیوز با عنوان «مشروب خواری در ایران از غرب بیشتر شده است» به نقل از دکتر ابراهیم فیاض، ساعاتی پس از فیلتر لینک آن گزارش از سایت حذف شد.

این خبر که گزارش گفت‌وگو با ابراهیم فیاض، انسان شناس و استاد دانشگاه تهران، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نعمت احمدی، حقوقدان، درباره‌ی یادداشت چندی پیش روزنامه‌ی کیهان بود، صبح امروز در بخش تیتر یک وبسایت خبری تحلیلی انصاف نیوز با تیتر «مشروب خواری در ایران از غرب بیشتر شده است» منتشر شد؛ اما ساعاتی بعد پس از فیلترینگ لینک این خبر از روی سایت حذف شد.

فیلتر آدرس این خبر درحالی بدون هیچ مکاتبه و تماسی از سوی کمیته‌ی فیلترینگ انجام شده است که خبرگزاری مهر در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۹۳ در خبری با تیتر «مصرف الکل ایران بیشتر از آمریکاست؟!» [لینک] به بررسی آمار سازمان بهداشت جهانی از مصرف الکل در کشورهای مختلف پرداخته است که در آن ایران رتبه‌ی ۱۹‌ام را دارد و آمریکا رتبه‌ی  ۱۰۴ را!

از سوی دیگر وبسایت فرارو در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۴ در گزارشی با تیتر «معاون وزیر بهداشت: مصرف سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر الکل در کشور» [لینک] به نقل از وزیر بهداشت خبر می‌دهد که سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر الکل در کشور مصرف می‌شود.

تا لحظه‌ی انتشار خبر اطلاعی از علت این اتفاق دریافت نشده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. با توجه به گسترش سرسام آور [آسیب های اجتماعی] بهتر است که یک وزارتخانه کوچک و چابک با نام وزارت سلامت رفتاری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاسیس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن