متن کامل سخنان امروز رهبری درباره‌ی “منع به‌کارگیری بازنشستگان”

آیت الله خامنه‌ای، رهبری انقلاب صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه، ضمن تاکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، توضیحاتی در خصوص برخی خلأهای این قانون و درخواست‌های برخی مسئولان از ایشان برای کسب مجوزِ ابقاء تعداد معدودی از مدیران بازنشسته، بیان کردند.

به گزارش “خامنه‌ای دات آی آر” متن بیانات رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

دیروز یکی از آقایان بعد از درس تشریف آوردند جلو ــ بعد از درس که میبینید همینطور یُسرعونِ إلینا(۱) ــ‌ و با اوقات تلخی تمام گفتند که این بازنشسته‌هایی که طبق قانون باید برکنار بشوند، اینها را برمیگردانند و این را به پای شما مینویسند، یعنی به پای من. [البته] این محبت است، این نشان دهنده‌ی این است که این برادرمان نسبت به اینکه یک چیزی را به ما نسبت میدهند که ایشان نمیپسندد، ناراحت است. منتها اشکالش این بود که سر من داد میکشید.(۲) من هم به ایشان یک قدری تند گفتم آقا! چرا داد میکشید؟! به هر حال ما خواستیم از ایشان هم معذرتخواهی کنیم.

طلبه: من معذرت میخواهم. ببخشید.

معظم له: خیلی خب، ما هم از شما معذرت میخواهیم.

این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون  در واقع حلقه‌ی بسته‌ی مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سالهای سال طول میکشد، این حلقه‌ی مدیریتی بسته را باز میکند، میشکند، راه را برای جوانها میگشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست. چون بعضی از افراد هستند بله، مثلاً سی سال هم خدمت کرده‌اند، بازنشسته هم شده‌اند، فرض کنید که بیست ساله بوده، هجده ساله بوده استخدام شده، حالا هم یک مردی چهل و هشت ساله، پنجاه ساله است، وقت کارش است و تجربه‌ی خوبی هم پیدا کرده، جایگزین هم ندارد؛ این است دیگر؛ قانون این را هم شامل میشود، اما شمول قانون نسبت به این جور آدمهائی که کم و بیش پیدا میشوند، ممکن است زیاد هم نباشند، درست نیست. خب حالا [آن] مسئول، آن مدیر چه کار کند برخلاف قانون؟ اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که بالاخره ولی‌فقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سؤال میکنند، ما هم مواردی را، بنده اینهایی را که [نسبت به آنها] می‌آیند سؤال میکنند که نمیشناسم، مگر بعضی معدودشان را؛ ممکن است دو نفر، سه نفرشان را بشناسیم؛ معدودی از آنها را میشناسیم، آنهایی را هم که نمیشناسیم، اگر به آن مدیر اعتماد داشته باشیم قبول میکنیم. مسئله این است و الّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ی رهبری متوسل بشوند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. خوبه ! بست نشستن اقتاپوسهای پیر پشت در “بیت” برای کسب مجوز ادامه چنبره زدن به میزها با ساخت رزومه ها و داستانهای دروغین در مورد کارآمدیها و تواناییهای نداشته و نوعا دزدیده شده از دیگر معدود مدیران توانمند و ثبت و جا زدن آن بنام خود -البته به کمک همان مافیای رسانه ایی که یک سرش در محافل قدرت در درون دولت و خارج از آن است- کار خودش را کرد! تبریک مجدد به همه دایناسورهای انحصار طلب و استعداد کش که منش و روش و هدفشان به گور بردن میزهاشون با خودشونه تا مبادا یکی دو نسلی که بعد از آنها به دنیا آمده اند و بیشتر از دو یا سه دهه از عمر خود را به تحصیل و کسب تخصص و مهارت مرتبط پرداختند و بسیار عالمتر، توانمند تر و داناتر و اتفاقا وطن دوست تر از آنها هستند، فکر خالی کردن آن صندلی ها از نحس وجود آن دایناسور های خرفت بی سواد و ناکارمد به سراغ ذهنشان هم نرود . و آنهها بنشیند در همان دانشگاهها به کارهای کوچک مشغول باشند تا دایناسورهای بی ارزش و ناکارآمد و نوچه پرور در پناه روابط درون قدرت و شبکه های رسانه ای مافیایی با ارایه تصویری جعلی از کارامدی، مسول کارهای بزرگ بسیار بزرگ تر از اندازه شان بمانند و تا می توانند ضربات کاری به منافع ملی و مملکت بزنند.
    شاهد بازگشت پیروزمندانه بعضی از خرفتهای ۷۰ ۸۰ ساله ای که ظاهرا حکم مشمولیتشان همین چند روز گذشته امضاء شد باشید و البته بی خبر از واقعیات، خوشحال و سرمست هم بشوید که : خدا را شکر که چنین گوهر کهنسالی از دم تیغ قانون قسر در رفت !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن