روحانی: کشور در بحران نیست و نخواهد بود 

رییس‌جمهور روحانی می‌گوید: کشور در بحران نیست و نخواهد بود، ابرتورم و ابربیکاری ما را تهدید نخواهد کرد. عده ای به ناروا و نادانسته این حرف ها را در روزنامه ها و تبلیغات نزنند، اما مشکلاتی داریم و مردم باید مشکلات را بدانند، باید دست به دست هم بدهیم و از مشکلات عبور کنیم همان طور که در ماه های گذشته قدم های خوبی از سوی مردم برداشته شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که در سفر استانی به سمنان به سر می برد روز سه شنبه در جمع مردم شاهرود با بیان این که امروز روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ملت ایران است افزود: امروز روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر (آمریکا) به پیروزی های کم نظیری دست یافته ایم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.
وی تصریح کرد: آمریکا بدنبال کودتا در کشور ما ناموفق بود، آن ها در پی تجزیه و جدا کردن خوزستان، تحریم ایران و شکستن قدرت کشورمان بودند اما موفق نشدند و باید بررسی شود چرا آمریکا این همه از ملت ایران و ایرانی ها عصبانی است.

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: ایران قدرتمند غیر قابل تحمل برای آمریکا و صهیونیست ها است و ملت ایران ملت غیوری است که در برابر آن ها هرگز سر فرود نیاورده و نخواهند آورد.

وی ابراز داشت: آمریکا اعلام کرد که ایران را از صادرات نفت محروم می کند، اعلام کرد ایران را از تبادل تجاری با دنیا باز می دارد و می خواست ایران را در منطقه و جهان منزوی کند و اعلام کرد در منطقه اهدافی دارد تا به آن ها دست یابد، اما ملت بزرگ ما در تمام این صحنه ها ثابت کرد که پیروز نهایی این نبرد خواهد بود.

روحانی افزود: آمریکا بداند نفت خود را می فروشیم و خواهیم فروخت و قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و باید بداند اگر روزی بخواهد جلوی نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

وی با اشاره به این که آمریکا در صدد است رابطه ما را با جهان تضعیف کند ابراز داشت: امروز رابطه ملت ایران از هر زمان دیگر در غرب با عراق و ترکیه، در شمال با آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان و در شرق با افغانستان و پاکستان و در جنوب با عمان، قطر و کویت صمیمی تر است.

وی گفت: آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند و باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی و اقتصادی و سیاسی شان را حفظ خواهند کرد و ما ارتباطات خود را با همسایگان و کشورهای اسلامی و جهان توسعه خواهیم داد.

روحانی افزود: آمریکا تلاش می کند اروپا را از ایران جدا کند و در پی جدا کردن چین، هندوستان و همسایگان از ایران است و ایران هراسی را در منطقه ترویج می کند؛ ما دشمن هیچ ملتی از همسایگان خود نیستیم و نخواهیم بود و آمریکا نمی تواند بین ما و کشورهای همسایه و نیز کشورهای اسلامی تفرقه، نزاع و دشمنی ایجاد کند.

** ایران اسلامی تهدیدی برای هیچ ملتی نیست

رئیس جمهوری تاکید کرد: آمریکا تلاش می کند اروپا، چین و هندوستان را از ایران جدا کند، آمریکا تلاش می کند همسایگان ایران از ایران جدا کند و ایران هراسی را در منطقه ترویج کند ولی ما دشمنِ هیچ ملتی از همسایگان مان نیستیم و نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه آمریکا نمی تواند بین ما و همسایگان و کشورهای اسلامی دشمنی ایجاد کند، افزود: ما روابط مان با جهان را روز به روز گسترش می دهیم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه آمریکا حداقل در دو سه زمینه ناموفق بوده است، بیان کرد: در اولین مورد، در مبارزه با قدرت ایران کشورهای جهان و سیاستمداران جهان از آمریکا حمایت نکردند، جز یکی دو کشور کوچک و رژیم منحوس صهیونیستی هیچ کشوری در دنیا از آمریکا حمایت نکرد.

روحانی خاطرنشان کرد: همه کشورها تحریم آمریکا را محکوم کردند، امریکا در مجمع عمومی سازمان ملل شکست خورد، آمریکا در سازمان ملل، شورای امنیت و در دادگاه بین المللی لاهه شکست خورد.
وی اضافه کرد: مردم بدانند در این دو سه ماه آمریکا را در شورای امنیت سازمان، در مجمع عمومی سازمان ملل، در دادگاه لاهه و در دادگاه عالی ایتالیا، در هر چهار مورد به شکست کشاندیم.

رئیس جمهوری گفت: این به معنای پیروزی دیپلمات ها، حقوق دانان ایران، ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است که در سراسر این منطقه با تلاش و ایثارشان امنیت را در سراسر منطقه برقرار کردند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح، نظام اسلامی، رهبری و ارکان نظام ما فقط برای ایران امنیتی نیاوردند، برای امنیت عراق، سوریه، لبنان هم به ملت های منطقه کمک کردند، اضافه کرد: امروز ایران تلاش می کند تا مردم مظلوم یمن را در برابر متجاوزین آل سعود در صحنه نبرد نظامی و سیاسی موفق سازد.

وی ادامه داد: ملت یمن در این نبرد پیروز می شود و آل سعود و آمریکا شکست خواهند خورد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت، ملت، قوه قضاییه، نیروهای مسلح و در راس نظام رهبری با همراهی ملت ایران، برای رشد، توسعه و عظمت هر آنچه داریم به کار می بریم، افزود: ایران قدرتمندتر از گذشته را به قول و قوه الهی می سازیم.

رئیس جمهوری افزود: نمی گذاریم دشمنان ایران را به شکست بکشانند، ایران سرزمین مقدس عبادتگاه حق، سرزمین مولا علی بن موسی الرضا(ع)، سرزمین ولی عصر(عج) و قرآن و سرزمین مردانگی و ایستادگی است.

روحانی اضافه کرد: ایران سرزمین پربرکتی است، دشمنان قادر نیستند این سرزمین و ملت را به شکست بکشانند، ما ارتباط مان را علی رغم میل آمریکا روز به روز قوی تر خواهیم ساخت.

وی با بیان اینکه ایران تجارت و صادرات خود را با دنیا توسعه می دهد، خاطرنشان کرد: مردم در هفته های آتی شاهد خواهند بود که در این شرایطی که آمریکا می خواست نتوانیم بودجه متعادلِ سالم به مجلس تقدیم کنیم، به امید خدا در ۲۵ آذر امسال دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس خواهد کرد.

روحانی بیان کرد: در این بودجه سال آینده دولت ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی پیش بینی کرده است، برخلاف میل آمریکا، با همت و ایثار مردم و وحت دولت و ملت و تلاش مجلس، بودجه سال آینده مصوب می شود و اجرایی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: دولت در بودجه ۹۸ کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب تضمین می کند و حقوق بگیرانی که حقوق ثابت دارند و در فشار هستند در حد توان و امکان کمک می شوند و حقوق تمام بازنشستگان و حقوق بگیران ۲۰ درصد اضافه خواهد شد.

روحانی اضافه کرد: در بودجه سال آینده برای اشتغال مردم به منظور حرکت تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات، در سراسر کشور تلاش می شود.

وی تاکید کرد: سال آینده شاهد تحول خوب در زمینه مسکن خواهیم بود و نگرانی های مردم برای مسکن دارشدن خانه اولی ها و بافت های فرسوده برطرف می شود.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت با فقر مطلق مبارزه می کند، افزود: به تمام وعده هایی که سال ۹۶ به مردم دادم عمل خواهم کرد، از وعده مان عقب نشینی نخواهیم کرد، آنچه به مردم قول دادیم عمل می کنیم و همکاری و انسجام باید بیش از گذشته در میان مردم باشد.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه با انسجام و وحدت از این مشکل تاریخی عبور خواهیم کرد، اضافه کرد: باز هم تکرار می کنم کشور در بحران نیست و نخواهد بود، ابرتورم و ابربیکاری ما را تهدید نخواهد کرد.

وی بیان کرد: عده ای به ناروا و نادانسته این حرف ها را در روزنامه ها و تبلیغات نزنند، اما مشکلاتی داریم و مردم باید مشکلات را بدانند، باید دست به دست هم بدهیم و از مشکلات عبور کنیم همان طور که در ماه های گذشته قدم های خوبی از سوی مردم برداشته شد.
روحانی بیان کرد: مقداری فشارها کمتر شده ولی هنوز باید کار زیادی انجام شود تا فشار در زندگی از دوش مردم عزیر برداشته شود.

وی یادآور شد: تلاش و امید ما این است که روند صعودی و رشد تورمی که در ماه های گذشته مردم را آزار می داد کاهش دهیم، تا مردم آرام تر باشند تا در برابر دشمن بایستیم و به پیروزی نهایی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. بحران برای کی آقای حسن روحانی ؟! ما یا شما و شماها؟ !!!!!!!!!!!!! ما که باید با همون درآمد قبلی همه چیز رو دو برابر بخریم یا شما که با چندین ها برابر درآمد ما ………………….. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن