کعبه معظمه با گلاب ناب شستشو شد

مراسم شست وشوی کعبه معظمه با آب زمزم و گلاب ناب ایرانی طی مراسمی بدون حضور ملک عبدالله پادشاه عربستان و با شرکت فرزند وی در مکه مکرمه برگزار شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، «امیر مشعل بن عبدالله» امیر مکه مکرمه و همراهان وی، روز شنبه درون کعبه معظمه و دیوارهایش را با پارچه های آغشته به آب زمزم و گلاب ناب ایرانی شست وشو دادند.
در مراسم شست وشوی کعبه معظمه، «شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس» رییس کل امور حرمین شریفین، برخی وزیران، پرده داران و اعضای دفاتر نمایندگی های دیپلماتیک کشورهای اسلامی در عربستان و شهروندان و زائران حضور داشتند.
رییس کل امور حرمین شریفین در این باره گفت: شست وشوی کعبه معظمه بیانگر میزان اهتمام به بیت الله العتیق و نظافت و تطهیر آن است.
شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس افزود: اداره کل امور حرمین، آب زمزم مخلوط شده با گلاب ناب ایرانی و تمام نیازهای شست وشو را از مدتها پیش آماده کرده است.
** وضعیت پرده کعبه به پیش از موسم حج بازگشت
پرده کعبه معظمه که پیش از موسم حج به سبب ازدحام شدید زائران و جلوگیری از پاره شدن آن، مقداری به بالا کشیده شده بود، 15 آبان به وضع عادی خود بازگشت و بخشی از پرده که در ایام حج جمع آوری شده بود، پایین کشیده شد و به حلقه های ثابت در پایین کعبه مشرفه وصل شد.
این گزارش حاکیست، مطابق معمول هر سال، بخش پایینی پرده کعبه معظمه در روز نهم ذی الحجه بالا کشیده می شود و تا هنگام خروج حجاج به همین شکل باقی می ماند تا از پاره و آویزان شدن زائران به آن هنگام ازدحام جلوگیری شود.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا