برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

کرامپ باوئر جانشین مرکل شد

هجده سال پس از انتخاب آنگلا مرکل به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی، امروز (جمعه) اعضای حزب آنِگرِت کرامپ‌ باوئر را به عنوان جانشین او انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا، مرکل ماه اکتبر گذشته اعلام کرد که قصد دارد از رهبریت حزب کناره‌گیری کند اما تا انتخابات آتی در سال ۲۰۲۱ در سمت صدراعظمی آلمان باقی خواهد ماند. گردهم‌آیی حزب دموکرات مسیحی در هامبورگ برگزار شد.

برای رهبری حزب یک زن، “آنِگرِت کرامپ کارن‌باوئر” و دو مرد، “فریدریش مرتس” و “ینس اشپان” نامزد شده‌ بودند.

کرامپ باوئر جانشین مرکل شد

]از راست: ینس اشپان، آنِگرِت کرامپ کارن‌باوئر، فریدریش مرتس]

این گردهم‌آیی با حضور یک هزار و یک نماینده‌ حزب آغاز شد.

بر اساس نظرسنجی‌هایی که در روزهای اخیر انجام شده‌ بود، خانم کرامپ کارن‌باوئر از دو رقیب خود پیش بود.

مرتس از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ رئیس فراکسیون مشترک احزاب دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی در پارلمان آلمان بود. کرامپ کارن‌باوئر دبیر کل حزب است و اشپان از مارس سال جاری پست وزارت بهداشت را به‌ عهده دارد.

آنگرت کرامپ‌ کارن‌باوئر ۵۶ ساله یک سیاستمدار محافظه‌کار میانه‌رو به‌ شمار می‌رود که معتقد است نباید دست‌آوردهای دموکراسی و جامعه‌ مدرن را فدای آرای بیشتر از جانب راست‌گرایان و چپ‌گرایان پوپولیست کرد. او خواهان ادامه‌ سیاست‌های مرکل است.

آنگلا مرکل که در هجده سال گذشته رهبری حزب را به‌ عهده داشت، در پست ریاست دولت خواهد ماند. او در دو سال اخیر به شدت زیر فشار بود و بالاخره روز ۲۹ اکتبر اعلام کرد که از ریاست حزب کناره می‌گیرد.

صدراعظم آلمان نخستین فشارهای چشمگیر را در سال ۲۰۱۵ به دنبال اعلام آمادگی برای پذیرش بیش از یک میلیون پناهجو تجربه کرد. بسیاری از هم‌حزبی‌های او با این سیاست مخالف بودند و آرای کم حزب در انتخابات‌های فدرال و ایالتی را به حساب مرکل می‌گذاشتند.

علاوه بر این، کشمکش‌های درون دولت ائتلافی که از سه حزب دموکرات‌مسیحی، سوسیال‌مسیحی و سوسیال‌دموکرات تشکیل شده باعث تضعیف جایگاه او شد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن