اظهارات تند ترامپ علیه رکس تیلرسون

دونالد ترامپ درحمله ای توئیتری به «رکس تیلرسون» وزیرخارجه سابق خود وی را فردی «به شدت تنبل» و «فاقد ظرفیت ذهنی لازم» نامید.

ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مایک پمپئو [وزیر خارجه فعلی] کارش را بسیار عالی انجام می دهد. من به او افتخار می کنم. سلف او، رکس تیلرسون فاقد ظرفیت ذهنی لازم بود. او مثل سنگ بی صدا بود و نمی توانستم به زودتر از دستش خلاص شوم. او به شدت تنبل بود. حالا وضعیت کاملا تازه ای ایجاد شده و حال و هوایی عالی در وزارت خارجه برقرار است.

ایرنا نوشت: وقتی ترامپ، تیلرسون را به عنوان شصت و نهمین وزیر خارجه آمریکا انتخاب کرد درباره او گفته بود: پیگیری، تجارب گسترده و درک عمیق او از ژئوپلیتیک، وی را تبدیل به گزینه ای عالی برای وزارت خارجه می کند.

ترامپ در ماه مارس تیلرسون را با پیامی توئیتری اخراج کرد. تیلرسون در مورد سیاست آمریکا در قبال کره شمالی، روسیه و ایران با ترامپ اختلاف داشت. همچنین گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه تیلرسون در محفلی خصوصی ترامپ را «کودن» خوانده است.

تیلرسون روز پنجشنبه در مصاحبه ای با شبکه سی.بی.اس گفته بود که ترامپ «بسیار بی انضباط است و علاقه ای به خواندن ندارد و گزارش های توجیهی را مطالعه نمی کند و علاقه ای ندارد که به جزئیات بسیاری از مسائل وارد شود.»

تیلرسون در پاسخ به این پرسش که چرا روابطش با ترامپ تیره شد، اظهار داشت که به رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود نمی تواند برخی کارها را انجام دهد زیرا انجام آنها غیرقانونی و ناقض پیمان های آمریکاست.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا