احمد مسجدجامعی: خیابان 16آذر راسته فرهنگی دانشجویی می‌شود

احمد مسجدجامعی -عضو شورای اسلامی شهر تهران- می گوید : خیابان 16 آذر باید نشانی از نهضت دانشجویی از آغاز تا امروز را در خود جای دهد از این رو راسته فرهنگی دانشجویی می شود.

به گزارش ایرنا ، احمد مسجد جامعی عصر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده خبر گفت: خیابان ١٦ آذر باید به راسته دانشجویی و فرهنگی تبدیل شود. این از حقوق اولیه دانشجو است.

وی افزود: خیابان ١٦ آذر تنها یک نام را یدک می کشد در حالی که هیچ عکس شهیدی در آن نمی بینیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران عنوان کرد: بناهای تاریخی و دانشجویی اطراف دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر در حال تخریب است و دانشجویان و مردم محلی باید مانع این اقدام شوند.

وی با بیان اینکه اکنون فضای مرده ای بر اطراف خیابان ١٦ آذر حاکم است، گفت: شورای شهر این همکاری را با دانشجویان برای تبدیل خیابان ١٦ آذر به یک راسته فرهنگی و دانشجویی خواهد داشت.

مسجد جامعی در پاسخ به پرسش یکی ازدانشجویان در باره انحلال دانشکده خبر گفت: اگرچه مصوبه شورای عالی اداری بر انحلال دانشگاه های وابسته به دستگاه های اداری تاکید می کند اما ادامه کار دانشکده خبر تاکنون نیز به یاری دانشجویان آن و جامعه خبری بوده است.

این عضو شورای شهر افزود: دانشکده خبر اکنون ٣ تا ٤ میلیارد تومان بدهی دارد که رفع این مشکل با همکاری و تلاش دانشجویان و برنامه ریزی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا