هشدار آمریکا نسبت به افزایش حملات هکرهای چینی

مسوولان امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نسبت به نفوذ هکرهای چینی هشدار داده و اعلام ‌کرده‌اند که آنها در تلاشند حملات سایبری گسترده‌تری را علیه زیرساخت‌های آمریکایی انجام دهند.

به گزارش ایسنا، راب جویس، یکی از مقامات ارشد سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) در کنفرانس امنیت و در گفت‌وگویی با وال‌استریت‌ژورنال از حملات سایبری و فعالیت‌های اخیر هکرهای چینی برای نفوذ به نهادهای اطلاعاتی، دولتی، امنیتی و تحقیقاتی آمریکا خبر داده و خاطرنشان کرده است که این فعالیت‌های مشکوک در ماههای اخیر رو به رشد و افزایش بوده است.

وی در ادامه سخنانش همچنین از احتمال حمله سایبری هکرهای چینی به زیرساخت‌های صنایع مختلفی همچون انرژی، بخش سلامت و درمان، مالی و بانکی و همچنین حمل و نقل سخن گفت و جزئیات و اطلاعات مرتبط دیگری را نیز تشریح کرد.

علاوه بر جنگ تجاری یکی دیگر از عواملی که در تنش‌های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریکا دخیل بوده است، می‌توان به بازداشت و دستگیری مدیر ارشد هواوی در کانادا به اتهام نقض و دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه کشورهایی نظیر ایران اشاره کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بنابراین به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، ابراز این سخنان و این اتهامات جدید از سوی مقامات امنیتی آمریکا علیه چین به نظر می رسد که حربه ای برای شعله‌ورتر کردن آتش تنش‌های سیاسی و تجاری میان این دو کشور است هرچند که به عقیده برخی دیگر از کارشناسان، هکرهای چینی در سوابق قبلی خود تجربه حملات گسترده‌ای برای نفوذ به زیرساخت های آمریکا دارند بنابراین این اتهامات چندان هم بی‌پایه و اساس به شمار نمی‌رود.

نیویورک تایمز پیشتر در گزارشی که از هک مشتریان هتل ماریوت خبر داده بود، به عملیات هکرهای چینی نیز اشاره کرده بود که در آن اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون نفر افشا شد و به سرقت رفت. این در حالیست که مقامات وزارت امور خارجه و امنیتی چین همواره تمامی این اتهامات را رد و تکذیب کرده‌اند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن