استیضاح وزیر صنعت به خاطر داماد رییس جمهور

بعد از انتصاب چند آقازاده در سمت‌های مهم دولتی انتقادات زیادی به ویژه به انتصاب داماد رییس جمهور [لینک] و فرزند وزیر کشور [لینک] در افکار عمومی شکل گرفته است. رضا انصاری، عضو اصلاح طلب کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با انصاف نیوز به انتقاد از انتصاب‌ها پرداخت و گفت وزیر جدید صنعت معدن تجارت (صمت) با این کار به استیضاح نزدیک‌تر شده است.

انصاری با انتقاد از گزینش آقازاده در وزارت‌خانه‌ها گفت: در شرایط فعلی انتظار می‌رود دولت چنین انتصاباتی نداشته باشد. این باعث شده که سرمایه‌ی اجتماعی دولت و اعتبار و منزلت رییس جمهور و دولت در افکار عمومی در حال کاهش است. بیشترین ضربه را از این انتصاب‌ها خود دولت می‌خورد.

او در مورد انتصاب‌ها در وزارت صمت گفت: انتصاب‌هایی که در وزارت‌خانه‌ها انجام می‌شود زیر ذره‌بین کمیسیون‌های تخصصی و فراکسیون‌های مجلس‌ است. من به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن می‌گویم انتصاب‌هایی که در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته زیر ذره‌بین کمیسیون است و ما با هم‌فکری‌هایی که خواهیم کرد تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم. من فکر می‌کنم انتصاباتی که در ۲۴ ساعت گذشته در حوزه‌ی وزارت صنعت رخ داده شرایط را به سمتی پیش برده که وزیر را به لبه‌ی تیغ استیضاح نزدیکتر کرده است. نقش مجلس نقش نظارتی است و به مقامات دولتی تذکر لازم را خواهد داد.

او در ادامه افزود: البته نگاه ما به انتصابات باید نگاه تخصصی باشد، اینکه فرزند کیست مهم نیست، باید ببینیم فردی که در این جایگاه قرار می‌گیرد تجربه و توانمندی لازم برای این جایگاه را دارد یا نه. اینکه شخصی یا فلان مسوول نسبت دارد نباید دلیل این باشد که ما انتصابی را تایید کنیم یا زیر سوال ببریم.

انصاری در مورد جایگزینی‎‌ها بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس تصویب شد که من و بیشتر نمایندگان مجلس به آن رای مثبت دادیم و قانون تحول گرایانه و رو به جلو بود. طعم شیرین این قانون با به کارگیری نیروهایی که به اسم جوانان و به کام آقازاده‌ها است تلخ می‌شود. این اشکال کار است. ما می‌خواستیم خون تازه‌ای به رگ‌های بدنه‌‌ی اجرایی کشور تزریق کنیم یعنی ما باید بتوانیم نیروهای متخصص و جوان و نخبه‌ی کشور که می‌توانند منشا تحول باشند به روی کار بیایند.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه فقط انتخاب آقازاده‌ها مشکل نداشته توضیح داد: حتی آن انتصاباتی که از بین آقازاده‌ها نبوده هم انتصابات خوبی نبود. اگر کل انتصابات را نگاه کنیم انتصاب‌هایی که در جهت حرکت رو به جلو باشد را کم می‌بینیم. ما فقط نگاه می‌کنیم به اینکه نسبت کسانی که روی کار آمدند با یک مقام کشور چیست. ما انتصاباتی داریم که نسبت مشخص با مسوولی ندارند اما انتخاب خوبی نیستند.

جوانگرایی به سبک وزرای جدید | رییس جمهور توبیخ کرد

آیا آقازاده‌ی وزیر کشور باید برکنار شود؟

آقازاده‌های منصوب رییس جدید سازمان تبلیغات در تبیان

انتصاب دامادها در پست‌های مدیریتی؛ اینبار داماد احمد خاتمی

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. دو زار بده آش به همین خیال باش…..
    می دونی احمدی نژاد یه فرد ساده لوح بود که صریحا می گفت خط قرمز من فلان و فلان است.
    اما روحانی در عمل نشان داده که خط قرمزش کیها هستند فقط حرفش را نزده!!! دفاع از عناصر فاقد تفکر استراتژِیک، یک مشت فارغ التحصیل بی سواد فری یونیورسیتی که عمدتا راههای معامله را هم بلدند و به نظر می رسد در یونیورسیتی فقط اونو یاد گرفتند را جمع کرده دور خودش و سفت پاشون وایستاده.

  2. مظلوم جوانان فارغ التحصیل بیکار و منزوی هستند که پدرانشان با ایثار ، عده ای مانند خویش را به درجه آقایی رساندند تااز ایشان آقازاده و سلسله آقازاده ها تولید شود. اکنون معنای ناله های حضرت علی ع در چاه معنا پیدا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن