امام خمینی”معصوم” نبود، اما “مظلوم”بود

حجت‌الاسلام هادی سروش در کانال تلگرامی خود نوشت:

“معتقدم؛ امام خمینی “معصوم”نبود اما”مظلوم”بود!

متاسفانه؛ برخی،بصورت ناجوانمردانه و یاناآگاهانه ،بسیاری ازخلاف های صورت گرفته دوران حضور امام را،برای فرار از عواقب کرده های خودودوستان خود،به امام عزیز،نسبت میدهند!!

از آن نمونه؛ وجود بدرفتاری هابا زندانیان سیاسی است!

به این تکیه مهم تاریخ توجه فرمایید:

《امام به یکی ازاعضای وقت کمیسیون حقوقی مجلس،حکم دادند که برود گزارشی ازاوضاع زندان اوین بیاورد… وقتی گزارش به امام تقدیم شد، در گزارش خبرهایی ازبدرفتاری بازندانیان مطرح شدوآن نماینده اعزامی امام به اوین گفت:

… بله آنجا تعزیرهایی هم می‌کردند!

وقتی اسم کلمه «تعزیر» برده شد، امام حرف ایشان را قطع کردند وگفتند:

نگویید “تعزیر” ،بگویید ؛ “جنایت”!》

پ.ن؛ “تعزیر” ؛ برخلاف “حدود” کیفرنامعین ، ولی سبک تری است که درصورت ضرورت وصلاحدید حاکم شرع عادل ، باتوجه به شخصیت و وضع روحی و جسمی و نیز اقتضائات زمانی و مکانی ، در نظر گرفته میشود.

و در تعزیر نقطه عطف ، امید به اصلاح و تادیب مجرم میرود.

هر کدام از شروط بالا اگر در حکم و اجرای “تعزیر” رعایت نشود ؛آن کیفر “جنایت” خواهدبود!”

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، معصوم نبودند اما همه سعی شان این بود که قدم هایشان را در جای پای معصومین بگذارند بنابراین هرگز از صراط مستقیم الهی انحراف پیدا نکردند. خداوند متعال رحمت شان کند و با امامان معصوم و انبیاء الهی محشورشان فرماید. الهی آمین
    آنانی که بخواهند بندگان راستین پروردگار را با تهمت و بهتان، تخریب کنند!! در حقیقت به نابودی و فروپاشی خودشان همت گمارده اند!! در حالی که همچنان بر عزت و افتخار مومنین راستین افزوده خواهد شد زیرا که در عین خوب بودن مظلوم هم واقع می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا