پرداخت وام مسکن خبرنگاران منتفی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره وام مسکن و بیمه خبرنگاران و روزنامه نگاران گفت: بار مالی وام مسکن سنگین است و امکان پرداخت آن وجود ندارد و وزارت ارشاد به رسانه هایی که بیمه خبرنگاران را به عهده گیرند، کمک خواهد کرد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا، علی جنتی روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در جمع خبرنگاران افزود: هر رسانه ای که بیمه خبرنگاران را به عهده گیرد، به همان میزان وزارت ارشاد به آن کمک می کند.
وی در عین حال تاکید کرد که وام مسکن خبرنگاران بار مالی زیادی دارد و در حال حاضر امکان پرداخت آن نیست.
جنتی در پاسخ به خبرنگاری از غرفه جماران که پرسید چرا برخی سختگیری ها درمورد انتشار اخبار این سایت وجود دارد؟ گفت: هرچه داریم از امام و رهبری است و آماده کمک به انتشار دیدگاه های این دو بزرگوار در همه اشکال رسانه ای و فرهنگی هستیم.

تاکید بر تحقق دولت الکترونیک

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع تصویب قانون انتشار و دسترسی به اطلاعات در دولت هم اشاره کرد و گفت: براساس این قانون تمامی موسسات ،دستگاهها و سازمانها و بخش های خصوصی که بودجه و کمک از دولت می گیرند، موظفند تمامی اطلاعات خود را در اختیار مردم قرار داده و در جهت شفاف سازی حرکت کنند.
به گفته وی به عنوان مثال سازمانها باید اطلاعات مربوط به مزایده ها، مناقصه ها و حتی اطلاعات مدیران و کارکنان را روی سایت قرار دهند تا هم دستگاه ها پاسخگو شوند و هم عملکردها شفاف شود.
وی اضافه کرد: این اقدام از یک طرف به کاهش فساد اداری کمک می کند و از طرف دیگر مراجعات به دستگاه های دولتی را کاهش می دهد.
وزیر ارشاد همچنین از مهلت سه ماهه دولت به دستگاه ها برای انجام این کار خبر داد و افزود: اسرار دولت و حریم خصوصی افراد از این موضوع در این قانون مستثنی هستند.

متن اصلی اصلاح شده کتاب کلنل را هنوز نخوانده ام

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به سئوالی درباره مجوز انتشار کتاب کلنل اثر محمود دولت آبادی هم توضیح داد: اگرچه هیات بررسی درباره مجوز انتشار کتاب ها نظر می دهد من متن ترجمه شده از انگلیسی به فارسی کلنل را خوانده ام باید متن اصلاح شده اصلی آن را ببینم تا بتوانم درباره آن نظر دهم.

مصلی محل عبادت است نه برپایی نمایشگاه

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور درباره انتقال محل نمایشگاه مطبوعات و کتاب هم گفت: مصلی محل عبادت است نه برگزاری نمایشگاه های مختلف؛ تا زمانی که جای مناسب تری پیدا نشود مجبوریم نمایشگاه را در همین جا برگزار کنیم؛ چرا که به هر حال مکانی فرهنگی است.

یارانه ارشاد برای استان های محروم

جنتی در پاسخ به سئوال خبرنگاران خراسان جنوبی درباره درخواست مبلغ هشت میلیون تومان برای گرفتن غرفه در نمایشگاه هم گفت: به منظور کمک به شرکت استان های محروم در نمایشگاه مطبوعات، برای هشت استان محروم کشور تسهیلات و امتیازاتی قائل شدیم.

ظرفیت و لیاقت حسین انتظامی ثابت شده است

وزیر ارشاد درخصوص برخی هجمه ها و حاشیه سازی ها برای معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد به عنوان نماینده مدیران مسئول نشریات و رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات هم گفت: انتخاب حسین انتظامی به عنوان نماینده رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات برای ششمین بار نشان داد که وی شایسته ترین فرد برای تصدی این جایگاه است.
جنتی افزود: من به حمایت از ایشان در مقابل هجمه ها ادامه خواهم داد؛ چراکه استعداد و لیاقت و ظرفیت های او برای ما ثابت شده است.

وزارت ارشاد مصمم به واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به خبرنگاری درخصوص واگذاری تصدی گری های این وزارتخانه ها به بخش خصوصی هم گفت: در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مانند برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها باید تصدی گری ها به اهالی آن واگذار می شود. کما اینکه این کار مدتی است آغاز شده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان مثالی اظهار داشت: براین باوریم نمایشگاه هایی از جنس مطبوعات و خبرگزاریها، کتاب، جشنواره فیلم، سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی و … تصدی گیری اش کار دولت نیست؛ اما در برخی موارد بخش خصوصی نمی تواند عهده دار وظایف خود شود که در این صورت دولت ورود می کند.

وام مسکن خبرنگاران بارمالی زیادی دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا وام مسکن خبرنگاران پرداخت می شود یا خیر؟ گفت: وام مسکن خبرنگاران بار مالی زیادی برای وزارت ارشاد و دولت امکان پرداخت این بار مالی وجود نداشته و اکنون امکان پذیر نیست.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا