زیباکلام: مایلی کهن مظلوم نمایی می کند

صادق زیباکلام در صفحه فیسبوک خود، یادداشتی درباره بازداشت محمد مایلی‌کهن منتشر کرده است.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از خبر امروز، صادق زیباکلام در یادداشت خود آورده است:

من زیاد ورزش و فوتبال را دنبال نمی‌کنم اما تصورم بر این است سوژه این روزهای ورزش و فوتبال صدور حکم زندان برای محمد مایلی‌کهن است. سرمربی سابق تیم ملی کشورمان از دروازه فراخ خبرسازی و خبررسانی ورزش و فوتبال ایران نهایت بهره را می‌برد؛ آن‌قدر که نه‌تنها از اقدام خود ناراحت نیست بلکه با مظلوم‌نمایی در رسانه‌ها با افتخار از زندان رفتن و انتشار کتاب خاطراتش می‌گوید.
سوال من از او این است؛ برای ۴ ماه می‌خواهی خاطره‌نگاری کنی؟ مگر ۴۰ ماه یا ۴۰ ‌سال زندانی خواهی بود؟ باید پرسید تو که می‌خواهی در ۴ ماه خاطره‌نگاری کنی در ۵۰ ‌سال گذشته‌ زندگی‌ات، یک خط نوشته‌ای؟ در ۴ ماه می‌خواهی تولستوی بشوی یا داستایوفسکی؟!
اینها صداقت نیست. او فکر می‌کند با زندان رفتنش قهرمان می‌شود. اصولاً در همه‌جای دنیا نگاه مردم به زندانی‌هایی از این دست، نگاه مظلومانه است. مردم که نمی‌روند پرونده مایلی‌کهن را مطالعه کنند. آنها که نمی‌دانند قاضی چرا و به استناد کدام بخش از قانون برای او ۴ ماه حبس بریده است.
افکار عمومی حساس است و احساساتش جریحه‌دار می‌شود. مایلی‌کهن هم روی این بخش از احساسات مردم حساب باز کرده!
ما که در مقام قضاوت نیستیم اما می‌توانیم ابعاد این ادعا را بررسی کنیم. دو حالت دارد؛ یا او طبق ادعای خودش بی‌گناه است و به زندان می‌رود یا این‌که حقش بوده و چه‌بسا ۴ ماه حبس هم برای جرم او کم بوده است. در این حالت هم با استناد به همان بخشی که گفتم مردم احساساتی هستند و نگاهشان به این بخش از افراد نگاه مظلومانه است و دلشان برای او می‌سوزد. در این حالت هم باز مایلی‌کهن با ۴ ماه حبس که با یک چشم بر هم زدن به پایان می‌رسد، برای خودش حساسیت و توجه خریده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن